Mezinárodní mistrovství České republiky border collií v agility
pořádané klubem BCCCZ

fotky naleznete pod textem

    O víkendu na přelomu května a června se konal již 9.ročník MMR BCCCZ. Místem konání byl kemp v České Skalici, kde je pěkné zázemí, dostatek prostoru a nachází se tam také velký rybník, který ve vedrech přišel hlavně našim borderčím mazlíčkům vhod. Počasí totiž bylo opravdu úmorné. Sice nepršelo (jako minulý rok na tomto mistrovství), ale sluníčko pálilo ostošest.
    Letos, také jako minulý rok, příslibila pomoc s organizací na závodech naše Psí škola Na Ostrově, na starost jsme měli během víkendu parkur B. Takže když jsem zrovna nezávodila, pomáhala jsem stavět parkur, přestavovat, zvedat laťky, spravovat tunely... Byla to docela fuška, ale jsem ráda, že jsem mohla nějak pomoct.
    Aktivně jsem se účatnila s Belinkou a Amirkem. Dášence se nepovedlo přesvědčit pořadatele, že je borderka, ač si to o sobě myslí :-)) Tak jela alespoň jako doprovod.
    Téměř 150 border collií běhalo v několika kategoriích - Štěňátka do 10 měs., Štěňátka do 18 měs., Youngies, Oldies a Mistrovství (složeného z běhů jednotlivců, družstev a speciálních). Jako rozhodčí byli přizváni Bernd Hüppe z Rakouska a Zdeněk Spolek z ČR.
    S Belinkou jsme se účatnily běhů Mistrovství (jinak jsme ani nemohly), ale štěstí nám příliš nepřálo. Většinou jsme běžely krásný čistý běh a následoval krásný disk např. těsně před poslední překážkou... Pěkný běh se nám povedl ve Speciálním závodě Tachyon Trophy (od pana Hüppeho), bohužel jsme měly jedno odmítnutí (Belinka si nebyla zcela jistá, zda má skočit jednu překážku a udělala před ní otočku...nojo, kdybych trochu zrychlila nohy, nemuselo se to stát), ale i přesto jsme obsadily 14.místo, což je myslím na počet stratujících (80 týmů) v tomto běhu krásné. Také se nám zadařilo doběhnout oba běhy družstev (jeden stavěl p. Spolek a jeden p. Hüppe), ač nebyly nejlehčí. První den jsme já a Belča doběhly s jednou chybičkou (zóna na áčku), celé naše družstvo Wonderfull Dream (Bela+Belinky mamka Rose+Belinky brácha Ricky) skončilo na 10.místě (z 28 družstev). Durhý den jsme běh družstev sice také doběhly, ale s jednou spadlou tyčkou (na dvojskoku) a jedním odmítnutím na slalomu, naše družstvo obsadilo 7.místo. V celkovém součtu jsme tedy v družstvech skončily na 8.místě.
    Amirek si zařádil v bězích pro štěňátka, v běhu barelovém (sestaveném z jednoho tunýlku a tří barelů, které se měly v určitém směru oběhnout) a běhu tunelovém (několik tunýlků zakroucených do "rohlíčku", pouze u jednoho jsme si mohli vybrat do jaké díry tunelu psa vyšleme, u ostatních to bylo dané). Když jsem s Amirkem přišla na start, usoudil chlapec, že je příliš velké vedro a že se před během trochu ochladí, takže než jsem se nadála a stačila s ním vyběhnout, zmizel v nedalekém rybníčku. Pak ale spokojený a vykoupaný přišel na start (z reproduktorů se ovzalo "Plavec jde na start :-)) a předvedl bezchybný, plynulý běh. Další den jsem ho již těsně před během šla vykoupat (:-)). I druhý běh běžel krásně jako předtím. Udělal mi velikou radost!
    Myslím, že MMR se opravdu povedlo, atmosféra byla skvělá, setkali jsme se se spoustou přátel, zaběhali si a ačkoli to bylo velmi, velmi vyčerpávající, odjížděli jsme spokojení. Už se těšíme na příští rok! (Snad jen aby se mistrovství konalo blíž Brnu ;-))

Celkové výsledky

Fotky:
PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNĚTE NA OBRÁZEK

Autorkou těchto úžasných fotek je Peťa Jelínková.

V rybníčku se borderky vyřádily.
Amirek byl do běhu opravdu zapálený :-)
Belinka...


zpět do AKCÍ