(zpět do AKCÍ)

Letní výcvikový tábor Zbraslav
(FOTKY DOLE POD TEXTEM)
Ve dnech 21.-28.7. jsem se s Belinkou, Amirkem i Dášou zúčastnila letního výcvikového tábora ve Zbraslavi. Zaměřením byla služební kynologie - poslušnost, obrany, stopy. Cvičila jsem pouze s Belou, sem tam na tréninku provětrala Amču, ale ten se především s Dášenkou a naším novým kamarádem českým strakáčkem Bertíkem procházkoval v blízkém lese.
Výcvikáři byli pro poslušnost a stopy: Iveta Podloucká a Gabča Brzobohatá, pro obrany: Jožka Šesták a Radek Kupka.
S Belinkou jsme stopy začaly pěkně pomalu odzačátku, protože je měla velice zbrklé a občas mi přecházela lomy. Rozhodly jsme se to pořádně napravit :-))
V poslušnosti jsme pilovaly především aport přes překážku a donesení činky bez překusování. Ivča Podloucká, která nás měla ve skupince "pod dohledem" mi poradila pár dobrých fíglů, které na Belinku perfektně zabraly :-))
Nejvíce jsem se těšila na obrany, bylo to poprvé, co jsme si je s Belinkou mohly zkusit. Figurant se Belince okamžitě zalíbil a hned druhý den, když uviděla, že se trénují obrany, začala bez ustání štěkat, dokud nepřišla na řadu. Velice ji bavilo přetahovat se o hadr, poté o klín a pak ještě o trochu větší klín ;-) Zezačátku nechápala, že si kořist může odnést, když ji vyhraje a chtěla ji aportovat zpátky, to jí ji ale figurant (Martin Kupka) sebral a utekl za zástěnu, tak jsme zase se štěkotem odcházely :-)) Brzy ji přestalo bavit figurantovi klín nechávat a tak si ho pyšně odnášela pryč :-)
I Amirek se zkusil s figurantem přetahovat o hadřík. To ho začalo bavit a předváděl při tom opravdu vtipné kreace (viz foto níže).
Týden jsme si všichni skvěle užili, hodně jsme se přiučili a především bych chtěla poděkovat výcvikářům a figurantům, kteří se nám věnovali na 110%. (krom tréninků se účastnili skoro každovečerních "večírků" a vydrželi dlouho do noci, ráno zase byli úplně čilí - což se o nás účastnících říct nedalo, ranní vstávání bylo opravdu o život!).
Příští rok pojedeme určitě zas!

PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNĚTE NA OBRÁZEK
za fotky děkujeme Kláře Fialové

Belince se figurant s klínem velice líbil.
Ani na poslušnost jsme nezanevřely (nafocený cvik: odložení ve stoje)

Rozejdeme se u nohy.

"Stůj!"

Odložení ve stoje

A nezbytná pochvala :-)

Amirek "obranoval" jako divý :-))

Já chci ten hadřík! 

A chci a chci...

a mám ho!!!

A už ti ho NIKDY nedám!