Povídání
Amirek je naše zlatíčko. Je to syn Belinky, narodil se u nás a už jako malé štěňátko mi přirostl k srdci. Oba jeho rodiče jsou podle mého názoru prostě skvělí :-) tak jsem si říkala, že pokud bude Amča aspoň trochu po nich, nebude to mít chybu.
Jako malý se zdál Amir povahově spíše klidnější a rozumnější, ale bohužel/bohudík z toho vyrostl. Teď je to akční borderák neustále připravený něco dělat a nesnášející nudu, tedy nečinnost. Nadchne se pro každou blbost, kterou mu panička vymyslí. Práce ho ohromně baví, má však vlastní hlavu a občas si zkouší prosadit svou. Většinou toho ale brzy nechá, když zjistí, že se panička neraduje a nechválí ho :-)

Kromě základní poslušnosti, kterou má Amirek společně s dogdancingem moc rád (obzvlášť cvičíme-li s klikrem), se věnujeme hlavně agility. Amirka agility od začátku velmi baví, moc se těší, avšak ještě víc ho baví vymýšlet nové a nové způsoby, jakými lze překážky překonávat. Většinou pobavíme široké okolí.
Amirovou vášní jsou disky a dogfrisbee. Překvapil mě, když jsme tento sport poprvé vyzkoušeli, jak moc ho nadchl. Panička (no jo, já) je sice trochu levá, ale on mi to odpouští, a tak se tomtuto sportu rekreačně (avšak velmi nadšeně) věnujeme.
Občas se dostaneme na obrany, Amirek se s figurantem rád přetahuje, avšak nevydá ze sebe ani hlásku. Amirek totiž téměř vůbec neštěká, to by se totiž muselo opravdu něco dít, aby mu to stálo za to.
Lidé si u Amirka často hned na první pohled všímají jeho pasteveckého pudu. Pastevecký postoj zaujímá Amirek opravdu poměrně často a pasteveckým objektem mu může být téměř cokoli (naše kočky, ostatní psi, hlavně Belinka, já nebo agility překážky:-) ...). Snad se k ovečkám v budoucnu dostaneme a třeba se pokusíme i o nějakou tu zkoušku.
Zatím je Amča ještě takový puberťák, ale roste nám ve vyrovnaného, milého psa, lepšího jsem si ani nemohla přát.