NOVINKY starší NOVINKY 2011, 2010, 2009, 2008, 2007

2018
Od poslední aktualizace stránek nastalo v naší malé chovatelské stanici nemálo změn, a to jak v životech psích, tak našich osobních. Pejsci nás nicméně provází nadále, ač někteří již z psího nebe.

Dne 31.12.2016 jsme se rozloučili s Amirkem a dne 31.7.2018 s Belinkou. Jistě teď někde tam nahoře šťastně běhají,
zase spolu.


Novým členem smečky se stal Arrakim Satis Sumnium alias Akim. Více o něm již brzy.

Samozřejmě na novou borderku dohlíží naše Dášeňka.
2015
Máme tu nový rok a pejsci jsou zase o něco starší.

Jorkšírci z vrhu H oslavili 17. ledna 4 roky, od našeho prvního vrhu A borderčích štěňátek uplynulo 12. března neuvěřitelných 8 let, jorkšírátka z vrhu G a borderčátka z vrhu B oslavila 7. a 8. dubna 6 let,
přejeme "štěňátkům" hodně zdraví a energie i do let dalších a jako vždy přejeme i páníčkům, ať jim pejsci dělají radost.

Na fotky borderčího krasavce Bonneyho se můžete podívat tady. A na nové fotky úžasné jorkšírky Hermiony tady.

S vrhem A oslavil 8 let i náš Amirek a 30. dubna oslaví naše Belinka, již několikanásobná babička, zdárných 11 let.
S celou naší tříčlenou smečkou, tedy včetně Dášenky, podnikáme několikrát týdně různé výlety do přírody, cvičíme
na procházkách, borderky dovádí s frisbee (ač Belinka již samozřejmě s mírou, kterou jí však musíme stanovit my, ona ji celý život nezná :-)). No prostě bezva psí život, ač na psích akcích nás teď nevidno, psíci stále mají naši maximální pozornost.

obrázky lze zvětšit kliknutím


2014
Přátelům, majitelům námi odchovaných štěňátek a všem návštěvníkům našich stránek
přejeme hodně zdraví a štěstí a hlavně zdravé a spokojené zvířecí miláčky
i v novém roce 2015!
Zvláštní dík patří majitelům odchovanců, kteří nezapomenou občas zaslat zprávy a fotky, díky nimž víme, jak se "štěňátka" mají a že jsou v dobrých rukou. Děkujeme!

27.12.2014 - Dášenka slaví 9 let!
...ať si nadále šťastně létáš životem :-)

30.4.2014
- Belinka slaví 10 let!
... ne, nezmoudřela :-)

12.3.2014
- Amirek slaví 7 let!
... ten je ještě mladík, tak vše nej, Amčo!


2013

Přejeme všem návštěvníkům našich stránek krásné Vánoce a bohatého Ježíška!


prosinec 2013
štěňátka
Štěňátka po Amirkovi a Sáře mají již tři měsíce. V jejich asi šesti týdnech jsme se na ně s taťkou Amirkem zajeli podívat a ačkoli vyfotit všechny neposedné kuličky s rodiči naráz bylo nadlidské, na pokusy se můžete podívat níže:
Štěňátka mají také nové fotky pod odkazem ŠTĚŇATA. U Asgarda a Arwen se, jak rostli, nakonec ukázalo, že jejich barva není černobílá s pálením, ale seal-bílá s pálením ;-)
Všechna štěňátka již mají nové páníčky, přejeme jim do života hodně štěstí a doufáme, že budou páníčkům dělat radost :-)

agility závody Horka nad Moravou (30. 11. 2013)
Po dlouhé době se naše holky, Belinka a Dášenka, zúčastnily agility závodů. Vzhledem k tomu, že nyní agility pravidelně netrénujeme, běhaly holky na nižší výšce překážek. Belinka poprvé ve veteránech a Dášenka ve vypsané kategorii XS. Já jsem si kupodivu byla schopná zapamatovat trať a holky jí dokonce provést. Na Dášence dlouhá pauza ani nebyla znát, snad jen byla pomalejší. Belinka v prvním běhu běžela jako šílená, ve druhém se však už uklidnila, srovnala s jinou výškou překážek a běžela již pěkně (jen jednu překážku jsme si daly v protisměru :-)). Doufám, že kategorie XS bude vypisována i nadále, pro Dášenku a další malé pejsky, kteří se účastnili (čivava, jorkšírci...), je ideální a věřím, že všichni minipsíci si to užívali.
Výsledky:
Bela (kategorie veteránů, celkem 3 závodníci) - jumping: 1. místo, open: dis
Dáša (kategorie XS, celkem 7 závodníků)- jumping: 3. místo, open: 4. místo

Novinky u našich odchovanců:
Angie ze Stříbrné Planety se zúčastnila národní výstavy v Lučenci, na Slovensku a získala titul výborná 1, CAC. Gratulujeme! Foto s jejími dosavadními získanými pohárky ;-)

Babetta ze Stříbrné Planety alias Belinka úspěšně pokračuje s obedience a kromě účasti na dvou závodech  složila i zkoušku OB-Z. Je to šikulka :-)
Godric Nebelvír ze Stříbrné Planety alias Toby se i letos s mladou paničkou Andrejkou zúčastnil Mistrovstsví SR mládeže a dětí s mezinárodní účastí a v kategorii dětí získali titul 1. vicemistr Slovenska. Panička se navíc i s druhým pejskem stala 2. vicemistrem Slovenska. Gratulujeme a ať vám to stále tak skvěle běhá :-)

Ze všech máme velkou radost a děkujeme jejich páníčkům, že se jm tak věnují!


září 2013
Dne 6.9.2013 (datum krytí 6.7.2013) se narodila štěňátka po Amirkovi! Maminkou je Ceana z Temného hvozdu "Sára".
Štěňátek je pět, tři kluci (černobílí s pálením) a dvě holky (jedna černobílá, jedna s pálením). Jsou nádherná a dobře prospívají, máme z nich velikou radost :-) Více informací  u nás v sekci ŠTĚŇATA a na stránkách chovatelské stanice Pýcha Moravy.
Zájemci mohou kontaktovat chovatele pana Mikulenku (bohdan.mikulenka@gmail.com, mob: 603848893). Štěňátka jsou kousek od Brna.
Klikněte na fotky pro zvětšení.
rodiče:

duben - květen 2013
Amir byl vyšetřen na dědičné oční vady a glaukom - výsledek negativní!

30. dubna měla Belinka již déváté narozeniny! A pořád stejně bláznivá :-) Tak jí přejeme hodně radosti do dalších let a zdravíčko ať ještě dlouho bezvadně slouží, jako je tomu nyní.
Fotky níže jsou pořízeny ve věku osmi let a 10-ti měsíců. Pro zvětšení kliknětě na miniaturu.

Byla upravena sekce FOTO + VIDEO - zprovozněny odkazy na naše fotoalbum a video-účty na Youtube a Stream
a také dlouho nekatuální sekce DALŠÍ ČLENOVÉ NAŠÍ SMEČKY.

Novinky u našich odchovanců:
Godric Nebelvír ze SP alias Toby opět megaúspěšný v agility!
Nyní běhá s mladou paničkou Andrejkou a jde jim to neuvěřitelně skvěle. Jsou Mistři Slovenska v kategorii dětí v jednotlivcích i v týmech 2012. Pojedou reprezentovat Slovenskou republiku na European Open Junior 2013. A stali se také Mistry Slovenska teriérů v týmech 2013. Úžasně šikovní :-) Jen tak dál, držíme vám palce!


Angie ze SP sbírá na dovednostních závodech poháry, kamkoli přijede :-) Pár jejích nových fotek je k vidění v jejím albu.

Babetta ze SP alias Belinka pilně trénuje obedience, fotky si můžete prohlédnout zde (kliknutím na další nebo na celé album se dostanete k ostatním fotkám).

7. a 8. dubna byly narozeninové dny pro naše odchovy z vrhu B borderek a z vrhu G jorkšírků, už mají 4 roky. Všechno nejlepší Brilliante, Bellinko, Babettko a Bonney, Gulliverku, Godricu, Galaxie, Goblinku a Gemini. Dělejte svým páníčkům radost :-)

březen 2013
12. března oslavil náš první borderčí vrh - Argonaut, Angie, Astra a Amir 6 let, jak ten čas letí :-) Všechno nejlepší!
Pár nových fotek oslavence Amirka níže zvětšíte kliknutím.

A aby té zimy nebylo moc, a protože už se všichni těšíme na jarní počasí, zde se můžete podívat na pár krásně sluníčkových fotek agilitící Mii (Hermiona ze SP) z minulého roku :-)

únor 2013
V únoru jsme využili přímo pohádkové zimy a pejsky nám nafotila fotografka Zuzana Buráňová. Fotky jsou nádherné a postupně je budu přidávat na web :-)


leden 2013
17. ledna oslavili odchovanečci z vrhu H, jorkšírci Hektor, Hamlet, Hermiona a Harmonie druhé narozeniny! Přejeme všechno nejlepší :-)

Přejeme hodně štěstí, zdraví, lásky a radosti s vašimi čtyřnohými miláčky v novém roce!

duben - prosinec 2012

Dne 27.12.2012 oslavila Dášeňka již 7 let. Všechno nej, sluníčko naše!

Přidávám nové fotky odchovanců (k fotkám se dostanete po kliknutí na jméno):
Brilliant nyní žije se svou rodinkou v Irsku, poslali nám pár fotek z výletů,
Hermiona se zúčastnila intenzivního agility tréninku a moc jí to šlo
a nové fotky poslali také páníčci Bonneyho.
Všem děkujeme za fotky i info :)

Godric Nebelvír ze Stříbrné Planety se stal Mistrem Slovenska v agility družstev pro rok 2012!!!
Gratulujeme statečnému jorkšírkovi a jeho paničce k tomuto úžasnému úspěchu! Jsme opravdu hrdí!

Autorkou fotografie je Natália Sýkorová.

Angie ze Stříbrné Planety se stala podruhé maminkou. Více info na jejích stránkách - zde.

leden - duben 2012
Přicházím se stručným přehledem novinek od konce minulého roku.

Ve dnech 7. a 8. dubna oslavili své 3. narozeniny naši odchovanečci z vrhů B (borderky) a G (jorkšírci). Přejeme jim hodně štěstí, zdravíčka, zábavy a radosti s páníčky!

12. března zase slavili 5 let naše borderčí Áčka a s nimi i náš milovaný "drobeček" Amirek, je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Děcka, i vám vše nej, spoustu zábavy, aktivit a hozených balonků :)

Dne 10.3. byla Hermiona ze Stříbrné Planety (Mia) úspěšně uchovněna! Může se popchlubit krásným bonitačním kódem 00000000010111000010011020 a my zase, jakou to máme krásnou odchovankyni :-) Gratulujeme!

17. ledna oslavily své 1. narozky naši nejmladší - vrh H (jorkšírci). Dle zpráv majitelů a občasných setkání soudíme, že se Dášence velmi vydařili, jsou to úžasní jorkšírci. Přejeme jim do života stále tak milující páníky a spoustu šťastných chvil.
A jak nám vyrostli se můžete podívat do jejich alb (klikněte si na jméno každého z nich)
Harmonie, Hermiona, Hektor, Hamlet

27. prosinec ještě minulého roku byl zase Dášenčin den, je jí už 6 let. Dášeňko, buď stále tím skvělým, akčním a drzým jorkšírkem, jakým jsi :-)