NOVINKY 2010 NOVINKY 2009 NOVINKY 2008, 2007

PF 2010


24.11.2009 - Přidána videa z agility závodů v Třebíči (10.10.)
Dáša - běh agility, běh jumping
Bela - zkouška LA2 (1.místo), běh jumping (1.místo)

Dne 28.10. jsme se zúčastnili tradičních závodů na našem cvičáku O Mistra Ostrova. Výsledky nejsou nic moc, odpovídají holt mému vedení :-/ Přesto to byl pěkně strávený den. Fotografům Svaťce Liškové, Peti Marečkové a Ondrovi Uhlířovi děkujeme za krásné fotky. Především Svaťce se povedlo zachytit historický okamžik, kdy Dáša nádherně seběhla zónu :-))Naše výsledky:
Všichni tři běhali v kategorii Mazáci :-))
Bela - hra: 4./24, jumping: 7./18., agility: 6., součet: 6.místo
Amir - hra: 20., jumping, agility: dis
Dáša - hra: 13./24, jumping: 7./14, agility: 8., součet: 7.místo

A co nového u našich odchovanců?
Borderka Angie ze SP si 31.10. v Ostravě-Svinově splnila zkoušku z poslušnosti ZOP na plných 100 bodů, tedy se známkou výborně. Moc gratulujeme!
Nové fotky máme od borderčích mláďat Babetty a Bonneyho a také od jorkšírka Goblina. Děkujeme majitelům za poslání.


18.10.2009 - Od poslední aktualizace jsme se zúčastnili dvou větších psích akcí – agility závodů v Třebíči a národní výstavy v Brně. Činili se i naši odchovanci, z jejichž úspěchů máme velkou radost, a poslali i fotky – viz níže.

10.10. – Agility závody Nejistá sezona I., Třebíč
Tyto závody byly asi našimi posledními oficiálními v tomto roce. Zazávodila jsem si s Dášeňkou a Belinkou, Amirek si pak zaběhl přídatný neoficiální běh nakonec, který byl spíše pro radost a tu Amirek z běhu rozhodně měl :-)
Jinak Belinka běhala skvěle.

Naše výsledky:
(rozhodčí: Petr Rybář)
Bela (v kat. large 23 týmů) – agility: 8.místo, zkouška LA2: 1.místo (z 12), jumping: 1.místo
Dáša (kat. small 17 týmů) – agility: 8.místo, zkouška SA2: 4.místo, jumping: 7.místo
Fotky přímo ze závodů nemáme, ale pro ilustraci přidávám asi o měsíc starší fotky od Pavla Vakoniče. Později dodám i videa.


17.10. - Národní výstava psů, Brno
Této výstavy se účastnilii tři naši borderčí odchovanci – náš Amirek, Angie a Bonney. Paní rozhodčí byla Angela Kováčová ze Slovenska. Poněkud mě zaskočila při posuzování Amirka, kdy nejrpve usoudila, že je modré barvy a po mém ujištění, že je to lila, se mě ptala, jakou naposled na výstavě dostal známku a zda není na borderku nějaký dlouhý (to nám tedy ještě nikdy nikdo neřekl)... :-/ No moc spokojená jsem s touto úrovní nebyla, ale co se dá dělat.
Našim odchovancům Angie a Bonneymu gratulujeme. Bonney měl s paničkou výstavní premiéru a zvládli ji skvěle.

Výsledky:
Amir ze SP (tř. otevřená) - výborný 4.
Angie ze SP (tř. otevřená) – výborná
Bonney ze SP (tř. dorostu) – nadějný 4.


Na výstavu se nám opět přišel ukázat náš jorkšíří odchovaneček Gemini, z něhož roste opravdu nádherný pes. Doufám, že jej brzy uvidíme ve výstavním kruhu. Bohužel jsme doma zapomněli foťák, takže se vám s ním zatím nepochlubíme.

A teď další úspěchy našich odchovanců:
Angie si splnila zkoušku ZZO na 56 bodů z 60-ti možných, gratulujeme a přejeme hodně zdaru na dalších plánovaných zkouškách ;-) Také byla na neoficiálním závodě v rámci tábora poslušnosti, kde získala opět první místo, jen tak dál.


Jorkšírek Godric Nebelvír na Slovensku navštěvuje agility klub Skiper Bratislava. Že je šikovný po mamince dokázal již na svých prvních klubových závodech – Skiperiádě – kde získal krásné třetí místo a má již svůj první pohárek. Máme velkou radost a ať se poháry hromadí :-)


Nové fotky mají borderky: Angie, Bella, Brilliant.
Děkujeme majitelům za jejich zaslání.


20.9.2009 - Jelikož jsem teď neměla příliš času na aktualizace, mám tu pro vás přehled událostí za uplynulou dobu.
Dne 30.8. jsme vyrazili s Belinkou do Litomyšle na oficiální coursingové závody, aby si splnila zbylé nutné licenční běhy (již jen jeden párový) a dokončila tak svou coursingovou licenci.  Teď už si o ni jen zažádáme a jakmile nám dojde, můžeme se vrhnout na závodění :-) Amirek si je v párových bězích zatím poněkud nejistý, tak jej necháme ještě chvíli běhat za střapečkem samotného.
FOTKY JSOU ZE STRÁNEK ČESKÉHO PSAZ různých našich coursinogvých tréninků máme od mnoha fotografů pěkné fotky. Tak můžete mrknout, jak to naši smečku baví :-)
Tyto nádherné fotky jsou vypůjčené odtud.

Autorkou těchto fotek je Gwen.

A tyto foky jsou od Katky Novotné (první tři), Johule (následující) a Petry Marečkové (poslední).O víkendu 12.-13.9. jsme jeli s Dášou na Mistrovství republiky v agility do Žmaberka.  Vzali jsme to spíše jako dovolenou a možnost ukázat, že i jorkšírek se může na republiku nejen nominovat, ale podávat i obstojné výkony.
Výsledky (rozhodčí: Alice Glöcknerová, Veronika Vostrá, Per Berg Kirkevold-Norsko)
Dáša (v kategorii small startovalo 57 psů)
jumping individual: 32.místo, agility individual: 31.místo
jumping družstev: dis (Dáša doběhla čistě s pár trestnými za čas), agility družstev: 12.místo
součet individual: 23.místo, součet družstev: -

Nové zprávy máme i o našich odchovancích.
V srpnu (22.-23.) nás skvěle reprezentoval borderáček Argo (Argonaut ze SP) na Mistrovství ČR border kolií ve výkonu v Przni,
v kategorii dle BH. Skončil na úžasném druhém místě, přičemž měl stejný počet bodů jako vítěz, avšak v poslušnosti, která nakonec rozhodla, měl o jeden bodík méně. Zuzko a Argo, moc gratulujeme k tomuto úžasnému úspěchu a jen tak dál!
Nové fotky mají odchovanci - borderky Bonney, Babetta a jorkšírek Godric Nebelvír.

23.8.2009 - Máme tu nové fotky odchovanců borderky Belly a jorkšírků Godrica Nebelvíra a Gullivera. Děkujeme!

Momentálně hlídáme Dášenčinu dceru Galaxii. Je to úžasné štěně, je neuvěřitelně bystrá, strašně hravá a akční. S Dášou si neustále hrají, no máme tu veselo :-)

Včera (22.8.2009) jsme byli s Amirkem na Krajské výstavě psů v Brně na Zetoru. Amirek byl ve třídě sám, avšak výborná nebyla samozřejmostí (až jsem se divila, že nemálo často padaly i známky VD). O titul Krajský vítěz jsme bojovali ještě s jedním pejskem – Best Jess Near Future (také vítězem třídy). Nakonec jsme ho získali my, takže jsme se ukázali v odpoledních závěrečných soutěžích :-)
S čím jsem ale nebyla moc spokojená, bylo opět Amirkovo nesení ocasu. Bylo to mírně lepší, ale stále jej měl příliš často nad hřbetem. Musíme na tom ještě pracovat.
Výsledek (rozhodčí: Polgar Andráš):
Amir (tř. otevřená) – výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz
posudek: 27 měsíční, středně velký, výborná linie hlavy, rovný hřbet, výborný pohyb
Od 10. do 16.8. jsme byli na agility soustředění u Oliny Edrové, také v Brně na Zetoru. Trénovala jsem jako minulý rok s Belinkou a Amirkem (ona to Dášeňka tolik nepotřebuje a navíc by to pro ni bylo zbytečně vyčerpávající). Stejně jako minule jsme dostali pořádně zabrat a chvíli nám trvalo než jsme přivykli Olininu ostrému tempu. Po pár dnech jsem ale na sobě i psech cítila zlepšení a musím říct, že nám to opět hodně dalo.


4.8.2006 - Včera jsme se vydali navštívit chlapečka z našeho B vrhu - Bonneyho ze Stříbrné Planety. Je to krásný pes-dorostenec, co se vybarvení týče jakoby Bele z oka vypadl. Navíc díky svému pálení vypadá jakoby se pořád smál a on se taky určitě směje, je to strašně veselé psisko, co chvilku neposedí :-)
Fotky zvětšíte kliknutím. Další fotky jsou v Bonneyho fotogalerii.


Po návštěvě jsme ještě zajeli se psíky k řece Jihlavě, kde si borderky zaplavaly i s protiproudem :-) Do vody vlezla i odvážná Dášeňka, ale proud byl poněkud silnější než předpokládala, tak se radši moc dlouho nezdržela :-))
1.8.2009 - Dnes jsme byli na agility závodech Letní Hodonínská tlapka II. v Hodoníně. Rozhodčím byl Pavel Vakonič. Parkury byly náročné a konkurence silná. My bohužel nepodávali výkony jako minulý týden, příliš se nám nedařilo a do běhů se nám vloudily chybky i kvůli mému nedostatečnému vedení. Holt jsme neměli den. Amirek se v prvním běhu velmi zasnažil a doběhl těžký jumping, sice s chybkama, ale doběhl :-) Dáša se snažila, jak mohla, ale když panička blbě vede, tak to ani sebelepší pes nezachrání. Alespoň si dneškem splnila kvalifikační kritéria pro účast na Mistrovství republiky (10x umístění v první cca čtvrtině v otevřených bězích - tedy v agility nebo jumpingu). Ani jsem s tím nepočítala, soustředili jsme se spíše na štěňátka. Ačkoli ještě nevíme, zda na MR vůbec pojedeme, mám z Dášeňky radost.
Belince ještě nějaké běhy zbývají, ale pokoušet se je plnit už nebudeme, do konce prázdnin momentálně neplánujeme žádné agility závody.
Naše výsledky:
Bela - jumping1: dis, agility: 13.místo/28, jumping2: dis
Dáša - jumping1: 6.místo/28 (čistý běh!), agility: dis, jumping2: 8.místo
Amir - jumping1: 12.místo/28 (doběhli jsme!), agility: dis, jumping2: dis

27.7.2009 - Minulý týden byl ve znamení dovolenkování se v Klánovicích, agility závodů a opět setkání s některými odchovanci. V Klánovicích s námi byly jorkšírky Aldiana ze SP a Galaxie ze SP. Galinka je pěkná divoška, místními pejskaři trefně přezdívaná tajfun :-) S Dášenkou se poznaly a neustále si spolu hrály.

Galaxie ze Stříbrné Planety
V neděli (26.7.), den po příjezdu z Prahy, jsme vyrazili rovnou do Ostravy na agility závody Jumpingový speciál, které pořádal klub Permoník, kam jezdíme díky výborné organizaci moc rádi. Parkury stavěl adept na rozhodčího Michal Hanudel' pod dozorem mezinárodních rozhodčích Ivety a Romana Lukáčových ze Slovenska. Běhalo se nám výborně, holky jsou po štěňátkách čím dál lepší. Dáša měla trošku problém zvládat se svýma krátkýma nožičkama časy, ale bojovala velmi statečně. Amirek se mi zdál poněkud rozhozený, obzvláště jednou háravkou, kterou měla panička přímo u pásky parkuru, kam za ní několik psů uteklo. To sice nebyl náš případ, ale rozhodně to Amču znervózňovalo. Někdy bohužel není ohleduplnost samozřejmostí. Chlapeček si holt musí zvykat :-)
Holky se ale moc snažily - video Belinky z prvního běhu zde, z třetího běhu zde. Video Dášenky z třetího běhu zde.
Naše výsledky:
Bela (v kategorii large startovalo 32 týmů) - jumping1: 1.místo (čistý běh), jumping2: dis, jumping3: 3.místo (čistý běh)
Dáša (v kat. small startovalo 22 týmů) - jumping1: 3.místo (čistý běh s tr.b. za čas), jumping2: 11.místo, jumping3: 6.místo (čistý běh s tr.b. za čas), součet A2: 2.místo
Amir - 3xdis

Po závodech jsme vyrazili do nedalekých Palkovic na návštěvu k Babettě ze SP. Je to moc krásná slečna, se svými páníky je velmi šťastná. Celá smečka si vyhrála a my se pokusili o pár fotek :-)


A taky tu máme pár dalších nových fotek odchovanců, tentokrát borderek Brillianta, Bonneyho a ještě další fotky Babetty. Děkujeme!

18.7.2009 - Opět jsme se zúčastnili coursingové akce - tentokrát oficiální. V Brně na dostihové dráze Dvorské se konal závod Seilin memoriál s možností splnit si coursingovou licenci (bez níž pes na oficiálních závodech nemůže startovat). Licence se musí plnit minimálně nadvakrát (když se zadaří), je třeba zvládnout jeden sólo běh a dva běhy párové, přičemž v jednom dni smí pes běžet maximálně dva licenční běhy.
Belinka si splnila oba běhy - sólo i párový. Amirkovi se bohužel těsně před párovým během rozpršelo a to natolik, že byly všechny běhy zrušeny :-( Takže běžel jen dopolední sólo běh, avšak ten zvládl na jedničku. Tak už se moc těšíme na nějaký další závod, kde si licenci dokončíme (většinou se nám bohužel kryjí s agility nebo jinými akcemi), a pak hurá na závody!

Máme tu také nové fotky odchovanců - borderek Angie a Bonneyho a jorkšírka Godrica Nebelvíra. Majitelům moc děkujeme!

12.7.2009 - Dnes jsme se zúčastnili neoficiálních coursingových závodů nazvaných Závod do vrchu 4.ročník. Pořádal ho Brněnský Coursing club. Akce se konala v Předklášteří u Tišnova na lyžařské sjezdovce, kterou psi za střapečkem vybíhali. Nebodovalo se jako na klasických coursingových závodech, šlo jen o čas. Aby byla větší konkurence, nehodnotil se vítěz každého plemene, ale skupiny hned několika podobně rychlých plemen (kromě těch plemen, které měly velký počet zástupců - jako např. ridgebaci). My jsme byli ve skupině border kolie + irští setři + čsv. Moje borderky byly náramně spokojený a hrozně je to bavilo, z čehož jsem měla radost, ale s takovými umístěními jsem nepočítala a moc mě potěšily. Amirek získal první místo!!, které mu Belinka po včerejšku přenechala a zabrala hned místo druhé :-) Jsou to moje veliké šikulky rychlonožky :-))
Absolutním vítězem celých závodů se pak stal superrychlý vipet.

11.7.2009 - V rámci tréninku a díky vyhlídce příjemně stráveného dne jsme se dnes zúčastnili neoficiálních agility závodů u nás na cičáku Lážo Plážo na Ostrově :-) Závody byly opravdu fajn, příjemná atmosféra i parkury a žádné velké časové prodlevy, všechno nám pěkně odsýpalo. Rozhodčí byla Marťa Vaškebová.
Na úvod byla hra neběhajíc se dle oficiálních pravidel, jen tak na rozběhání. Další běhy (agility a jumping) se již běžely normálně dle platných pravidel s tím, že běhy byly rozdělené na začátečníky a pokročilé. Mně už do začátečníků žádného psíka nevzali :-), tak jsem i s Amirkem běhala v pokročilých. No Amirek se tedy moc nepředvedl, v jumpingu se mu nelíbil kruh, který se nám podařil asi až napočtvrté. V agility se "překonal" a kruh skočil napodruhé, ale to se nám cestou povedly nasbírat ještě dvě odmítnutí. Zato Dáša běhala skvěle, jumping čistě a agility s jedním odmítnutím na áčku, které se zdálo Dášence asi přespříliš vysoké a navíc ta panička jí utekla :-)
Belinka se předvedla v prvním běhu, kdy doběhla čistě a obsadila první místo s postupovou rychlostí 5,48 m/s (na to, že ještě máme stále pár kilo navíc, docela výkon a bude to ještě lepší :-)). V druhém běhu už se vloudila nějaká ta chybka, ale čas nejlepší (i přes odmítnutí) a postupovka taky slušná. Původní tréninkový záměr se ale vydařil - Belinka krásně zůstávala v odložení na startu (jupí!) a obě holky i Amirek perfektně zvládli všechny zóny, takže spokojenost :-)
Naše výsledky:
Bela - jumping: 1.místo/15 (čistý běh, post.r. 5,48 m/s) VIDEO (ve videu následuje Dáša), agility: 8.místo/15 (post.r. 5,24 m/s), součet: 6.místo/15
Dáša - jumping: 4.místo/11 , agility: 5.místo/11 VIDEO (Dáša je po Belči od asi 30s), součet: 4.místo/11
Amir - jumping: dis, agility: dis

Na závody se za námi přišla podívat malinká Bellinka (Bella ze SP), která má i své nové stránky, tak koukněte tady.

9.7.2009 - Včera jsme přijeli (já a všichni psíci) z čtyřdenního agility soustředění v Hodoníně.
Za tu dobu se mi tu opět nahromadily nějaké aktuality. Přidala jsem aktuální fotky odchovanců: jorkšírka Gullivera, borderek Bellinky, Bonneyho a našeho Amirka z agility. Za fotky děkujeme majitelům, za fotky Amirka Ivče Vranové.

Žhavou novinkou, která se sice netýká přímo našich psíků, ale nelze ji zamlčet, je, že Belinčin brácha Ricky (Avenger Zorro Wonderfull Dream) se stal Mistrem světa ve stopách zachranných psů!!! Moc gratulujeme a jsme na brášku pyšní!

A teď konečně k agility v Hodoníně. První den byl ve znamení agility závodů. Jako rozhodčí byla pozvána Slávka Podmolová, která si náš všechny prověřila pěkně běhavými parkury. První jumping jsem s borderkama nepřekonala, ještě že mám aspoň spolehlivou Dášeňku :-) Parkur agility doběhlo jen velmi málo psů a měla jsem velkou radost, že obě moje holky (Belinka i Dášeňka) byly mezi nimi. Udělaly jsme sice chyby, ale to holkám nemůžu vyčítat - nejnže chybky byly dost moje, ale ani holky ještě nemají po štěndách moc natrénováno (Dášeňka vlastně skočila jen jednu zónu a to měla po miminkách před závody pouhé dva tréninky). Video Dášky zde. Amirek parkur nedoběhl, ale stejně jsem měla z běhu radost - pěkně se soustředil a snažil. Poslední jumping byl lehounký, hodně týmů ho šlo čistě. Nám se s holkama nepoštěstilo a s oběma jsem si vyrobila jednu chybku, takže jsem se ve výsledcích propadly hluboko, hluboko. Amirek běžel nádherně, čistě, rychle, ale téměř u cíle jsem to neuřídila a přidali jsme si plynule jednu skočku navíc (video zde). Nevadí, hlavně, že jsme měli super pocit z běhu.
Naše výsledky:
Bela - jumping 1: dis, agility: 6.místo/32!, jumping 2: 21.místo
Dáša - jumping 1: 8.místo/29!, agility: 8.místo/29 VIDEO, jumping 2: 25.místo
Amir - jumping 1: dis, agility: dis, jumping 2: dis VIDEO

Následující dny jsme v Hodoníně zůstali a trénovali pod vedením Martina Nehyby a Marti Konečné. Trenéři byli skvělí a já zjistila co vylepšit a hlavně jak na to :-)

26.-28.6.2009 - Akční víkend a velká aktualizace....

V pátek (26.6.) si pro Bonneyho přijela rodinka Švestkových z Babic u Rosic. Myslím, že si Bonney s malou Klárkou bude dobře rozumět. Můžete se již kouknout na jeho fotky z nového domova.


Tento den jsme také byli na procházce s naším borderčím odchovancem z prvního vrhu Argonautem a jeho paničkou Zuzkou. Argo nám ukázal nějaké triky, které umí, je do všeho hrozně nadšený :-)


V sobotu (27.6.) jsme byli na mezinárodní výstavě psů Intercanis Brno. Výstavy se účastnili dva odchovanci ze Stříbrné Planety - náš Amirek a Angie.
Na výstavě jsme byli po delší době a já byla zvědavá na hodnocení rozhodčího pana Krinkeho, který je u borderek uznávaný a dokonce je posuzuje i na bonitacích. Když jsem viděla, jak ve třídách před námi padají samá VéDéčka a dokonce i Déčko, tak jsem poněkud znervózněla. Amirek byl ve třídě otevřené pouze s jedním pejskem. Pan rozhodčí nám oběma dal nakonec výbornou (to jsem si oddychla) a dlouho se rozhodoval, komu udělí první a komu druhé místo. Nakonec prý rozhodla Amirkova celková ladnost, a tak jsme první místo získali my (měla jsem velkou radost), avšak bez nároku na titul. Amir si totiž v pohybu zcela překlopil ocas na záda a měl ho jako prasátko - ale normálně ho tak opravdu nenosí! Jenže výstava celkově a psí konkurent v kruhu jsou pro něj moc velké "vzrůšo" na to, aby se ovládal. To se panu rozhodčímu vůbec nelíbilo. Takže víme, co do příště vypilovat :-)
Amirkův posudek:
Dvouletý pes, správné síly kostry, velmi dobrá hlava, výborný krk i hřbet, standardní hrudník, vysoko nasazený ocas, ne vždy dobře nesený, správně utvářené hrudní končetiny, výborně předveden.
BOBa (nejlepší jedinec plemene) získal Amirkův polobrácha Calypso Carl Hardy Horde - gratulujeme!
Výsledky:
(rozhodčí: Milan Krinke)
Amir ze SP (tř. otevřená) - výborný 1 (/2)
Angie ze SP (tř. otevřená) - velmi dobrá (/10)
Angie před výstavou dokonale vylínala a vypadala asi jako naše Belinka teď po štěňatech :-) viz foto Naposledy u pana Krinkeho dostala výbornou, ale to byla právě ještě v srsti.

KLIKNĚTE NA FOTKY PRO ZVĚTŠENÍ

psi, tř. otevřená

Amirek

vylínaná Angie

feny, tř. otevřená (to se tam ještě nevlezly všechny)

Na výstavu se na nás přišel podívat náš jorkšíří odchovanec Gemini. Chlapeček roste do krásy a je úžasně mazlivý a přátelský. Mám z povah našich odchovů opravdu radost.

Více fotek Geminiho zde.

V neděli (28.6.) se nám naskytla příležitost jít jako náhradníci na závod Intercanis agility. Vzala jsem Belinku, ať se po štěňátkách dostává do kondice. V prvním běhu (agility) nám popadaly nějaké ty tyčky a nakonec Belča i skočila zónu na kladině, tak jsem ji vrátila a opravila ji (což je sice dobrovolná diskvalfiikace, ale do dalších závodů se vyplatí). Ve zkoušce LA2 jsme se na začátku strašně zamotaly - Belince se nechtělo čekat na startu a já nestačila dobře zaimprovizovat, takže jsme si tam v úvodu vyrobily hned dvě odmítnutí. Pak se vloudila ještě chyba na zóně, u které jsem si při běhu prvně nebyla jistá a Belu jsem nevracela, takže jí to prošlo potvůrce :-) Bohužel nám začalo pršet a už zkoušku jsme běžely v pěkném dešti. Poslední běh jumping bežela kategorie large jako poslední a my ještě mezi posledními z nich. Parkur byl podmáčený, zcela zabahněný a byly v něm vyšlapané bahnité cestičky od předchozích týmů. Jumping se mi nezdál moc těžký, obtížné bylo spíš běžet v tom bahně, protože to šíleně klouzalo. Jak mě Bela překvapila, když jí nespadla jediná tyčka a běžely jsme až skoro do konce výborně. Na konci jsme nestihla doběhnout, kam jsem měla (v tom bahně to fakt nešlo) a Bela tak neskočila skočku v pořadí, ale běžela dál - opravily jsme to, takže z toho bylo jedno odmítnutí. Přesto jsem z Belinky měla radost. Krom prvního běhu nám nespadla žádná tyčka, Bela se docela dobře soustředila, akorát to odložení na startu nás zase zlobí.
Naše výsledky:
(rozhodčí: Bernhard Hüppe, A)
Bela (v kategorii LA závodilo cca 42 týmů) - agility: dis, zkouška LA2: 14.místo/25 (2o, 1ch), jumping: 7.místo (1o) VIDEO

Dnes se na nás pro změnu přišel podívat jorkšírek Goblin. Je moc milounký, vrtí ocáskem na všechny okolo a ničeho se nezalekne. Taky je to pořád stejný raubíř, pěkně sebevědomý a trochu tvrdohlavý :-)) Mimochodem agility ho velmi zajímalo - no jo, má to v rodině.

Více fotek Goblina zde.

A dnes večer si přijeli noví páníčci pro poslední borderčí štěňátko Bellu. Malá Bellinka bude bydlet kousek od nás, přímo v naší čtvrti u Lenky Kunštekové a Tomáše Laurincika. Tak ať vás Bellinka moc nezlobí :-)23.6.2009 - Máme tu nové fotky odchovanců, majitelům děkuji za pravidelné informování o těch našich drobečcích :-) Nové fotky mají jorkšírci Godric Nebelvír a Gulliver a borderáček Brilliant.

Koncem tohoto týdne se do nových domovů vydají i borderčátka Bella a Bonney. Zatím s námi chodí na procházky, kde se snaží pást mamku Belu případně sebe navzájem, zlobí naše kočky i Dášeňku. Jsou strašně šikovní a učenliví, někdy až moc. A taky už doma umí udělat pořádný binec, no zkrátka máme o zábavu postaráno :-)

20.6.2009 - Přidala jsem nové fotky odchovankyně Sunnynky (Astra ze Stříbrné Planety), autory jsou panička Míša a Lukáš Vaňourek.
Sunnča chodí pást ovečky (jak můžete vidět na fotkách) a splnila si i zkoušku vloh z pasení ZVOP. A aby zkoušek nebylo málo, zvládly holky i zkoušku z poslušnosti BH. Gratulujeme!


13.6.2009 - Dnes jsme se zúčastnili agility závodů - dvojzkoušek v Prostějově.
Na Amirkovi byl opět vidět pokrok, především první běh byl i přes tři odmítnutí skvělý - spolehlivé odložení na startu, žádná shozená laťka, bezchybný slalom včetně ne zrovna nejlehčího náběhu a perfektní zóny včetně té na houpačce, ze které měl poslední dobou strach. No prostě mi udělal velkou radost.
Pro Belinku to byly první závody po štěňátkách. Mezitím, co byla zaměstnána mateřskými povinostmi, jí propadla lhůta pro obhájení nejvyšší kategorie A3, a tak jsme startovali v A2, což nám zatím vůbec nevadí. Belča není ještě ani zdaleka v kondici, takže jí padaly některé laťky a nedorozuměním se nám vloudilo i odmítnutí. Ale byla jsem velmi spokojená, čekala jsem, že bude Bela naprosto šílená radostí ze závodů a nebude mě vnímat (šílená radostí byla, ale ovládala se a dávala na mě pozor), prostě super začátek, jen aby to tak pokračovalo v dalších závodech (ale už bez těch spadlých tyček, kondičku jistě zlepšíme). Mimochodem Bela startovala v obou bězích 5. a rozhodla se umístit se taky tak :-)
Závody byly fajn, měla bych mírné výtky k organizaci - především některé překážky nebyly moc bezpečné (upevnění slalomu a vratká houpačka), ale celkově to byl moc fajn strávený den. Na příští závody už nás jistě bude doprovázet i Dášenka.
Naše výsledky:
(rozhodčí: Jiřina Máčková)
Belinka (v kat. LA2 startovalo 10 psů) - 1.zkouška LA2: 5.místo VD (1 chyba, 1 odmítnutí), 2.zkouška LA2: 5.místo D (3ch, 1o)
Amirek - 1.zkouška LA1: dis (3 odmítnutí), 2.zkouška LA1: dis

Také tu máme nové fotky štěníků Belly (v její fotogalerii) a Bonneyho (v jeho fotogalerii). Autory fotek malé Bellinky jsou převážně její budoucí páníčci, kteří s námi byli na procházce. Taky jsme se pokoušeli nafotit prcky v postoji, Bonney je showman, zato Bellinka pěkné šídlo, se kterým to nebylo tak lehké :-) Bonney už si taky pěkně zaplaval, skočil nám do bazénu na zahradě :-))
A nové fotky jejich starší poloségry Angie najdete zde. Děkujeme za ně její majitelce Peti.

9.6.2009 - Mrkněte na nové fotky jorkšírka Godrica Nebelvíra. Godricovi doma říkají Toby a je to velký šikula (umí už i sedni a pac :-)) a taky se umí pěkně urazit, no jo, holt teriér s vlastní hrdostí :-)

6.6.2009 - Dnes se na našem cvičáku konaly závody. Já tentokrát nezávodila, zato jsem byla plně zaměstnána pomáháním s organizací. Závody se mi moc líbily, myslím, že se vyvedly a závodníci odjížděli spokojení.
Slušné počasí (nedeštivo) vydrželo až do pozdějšího odpoledne, kdy jsme se já a mamka vydaly na výlet s našimi psíky (a dvěma štěníky Bonneym a Bellinkou) k řece Svratce, kde se dospělí bafani vykoupali. Liják se spustil až cestou domů autem, takže jsme ani nijak zvlášť nezmokli :-)
Všechny malé obrázky zvětšíte kliknutím!


Noví majitelé mi také poslali fotky našich odchovanečků: borderek Babettky a Brillianta a jorkšírka Goblinka. Děkujeme!

2.6.2009 - A máme tu i nové fotky Galinky (Galaxie).
Děkujeme všem novým majitelům za zprávy o dětičkách!

1.6.2009 - Gulliver má ve své fotogalerii nové fotky. Je prý moc hodný.
Nové fotky má i Godric Nebelvír, který doma pěkně řádí :-)

31.5.2009 - Dnes už nám odjeli všichni jorkšírci. Je tu teď smutno, ale já věřím, že se budou mít všichni skvěle. A dvě borderky, co půjdou k novým páníkům až před prázdninami, nás určitě zaměstnají :)

Galaxie jela k naší známé, mamčiné dobré kamarádce Vlaďce Michálkové do Prahy. Vlaďka už od nás má fenečku z úplně prvního vrhu (Aldianu) a jejího syna, kteří už jsou psí babička a psí dědeček, tak si přijela pro omladinu :-) Galinka se bude mít určitě bezvadně.


Pro Gullivera si dnes přijela milá rodina Hollých z Břeclavi. Ať vám do života vnese spoustu radosti!


A pro Goblinka si přijela slečna Ustohalová. Goblinku, přejeme ti krásný život!

Babetka
má ve své fotogalerii fotky z nového domova. Má se skvěle ani v noci neplakala, očividně je velmi spokojená :-)

30.5.2009 - Dnes dopoledne s novými páníky odjela Babetta. Babetka bude žít s velmi sympatickou rodinou Zachariášových v Palkovicích a budou jí říkat Bela :-)A odpoledne odjel i Brilliant s rodinkou Závadských do Popradu na Slovensko. Přejeme borderčátkům skvělý akční život!

29.5.2009 - Minulý víkend se byl na malé borderky podívat tatínek Indy. Focení bylo náročné, udržet je všechny na místě byl téměř nadlidský výkon. Fotky zde :-)

Dnes si pro Geminiho přijela nová panička - paní Ropková z Tišnova. Věříme, že si Gemini rychle zvykne a prožije šťastný pejsčí život.


Godric se zatím pěkně zabydluje a přes noc ani neplakal, ve své fotogalerii má pár nových fotek.

28.5.2009 - Dnes odjel do nového domova jorkšírek Godric Nebelvír. Jel k milé rodince Vlčkových do Bratislavy na Slovensko. Přejeme jim i Godricovi šťastný společný život.
V Godricově fotogalerii najdete fotky z jeho nového domova.

26.5.2009 - Všechna štěňátka mají nové fotky ve svých fotogaleriích.
Borderky zde, jorkšírci zde (rozklikněte "více fotek" u každého).
Pro porovnání, jak vypadala štěňátka před třemi týdny, klikněte zde na fotky od Peti Marečkové (děkujeme!).


Pár nových fotek (z dogdancingu) má i Belinka, která se pomalinku začíná dostávat do formy po štěňátkách.

Amirek byl v neděli (24.6.) poprvé vyzkoušet coursing. Byl naprosto nadšený a hned napoprvé zaběhl perfektně celou trať. Jsem opravdu ráda, že i Amirka nadchl tento sport, při kterém se pes vyběhá a páníček jen kouká :-D Těším se na jeho společné běhy s Belinkou (schválně, kdo bude rychlejší :-)).

17.5.2009 - To nám to ale letí, štěňátka už budou za deset dní k odběru. Člověk by nevěřil, jak rychle ten čas uteče. Brzy nás začnou postupně opouštět a už teď vím, jak tu bez nich bude smutno.
I když ta borderčata jsou spíš dráčátka než štěňátka. Třeba zrovna dnes objevili krabici s mlékem a nenapadlo je nic lepšího než ji prokousnout. Ale ne jen z jedné strany, udělali v ní dírky nahoře i dole, takže mléko se rozteklo po celé kuchyni. Amirek a kočka to velmi ocenili a pustili se do oblizování, my lidé byli nadšení poněkud méně. Mimochodem druhá kočka se odstěhovala a chodí se domů jen nažrat, prý dokud tu bude ta banda štěňat, ona bude bydlet radši venku. Je pravda, že tahleta borderčí banda je divoká, vyčůraná, svéhlavá a nenechají nic a nikoho na pokoji :-))
Jorkšírci jsou mnohem hodnější a zdaleka nenadělají takový binec. Jsou to takoví roztomilí drobečkové, co neustále vrtí ocáskama, i když se taky dovedou ozvat a jsou pěkně vynalézaví (třeba takový malý Gemini: nezdá se, ale tichá voda břehy mele). Největším divochem z nich je Goblin, který srandovně běhá na těch svých krátkých nožičkách, štěká a útočí na ostatní sourozence, kteří se před ním někdy i schovávají. Na to, že to je druhé nejmenší škvrně, se dokáže pěkně prosadit. Jinak všichni v sobě nezapřou teriéry - už se dovedou pěkně urazit a když jim něco vyčítáme, zpupně na nás nahlížejí.
Borderky i jorkširci jsou taky velcí mazlíci a kontaktní k návštěvám, nejlepší prý je ochutnávat nosy :-)

Minulý týden u nás byla na návštěvě Darie se svým borderáčkem Leem a udělala pěkné fotky borderek - můžete na ně mrknout v jejich fotogaleriích (viz odchovy boc - vrh B - jednotlivé galerie). Děkujeme.

Tentýž víkend u nás byla i kamarádka Peťa - profi fotografka, takže tak příští týden se můžete těšit na nádherné fotky borderek i jorkšírků. Malá ochutnávka je zatím zde.

10.5.2009 - Včera jsme se vydali na malý výlet na přehradu. Borderky byly naprosto spokojené, akorát se Amirek málem zmrzačil - vystartoval šílenou rychlostí z kraje cesty (kde čekal, až projede cyklista) a přední nožka mu zapadla do malého příkopu podél silničky, tam se mu zasekla a on se rozplácl jak dlouhý tak šiorký. Nebyl by to ani on, kdyby okamžitě nevstal a nevalil šílenou rychlostí dál jakoby nic, to jenom my strachem ztuhli. Naštěstí se to obešlo jen s trochu odřenou bradičkou, nožky i zuby má všechny :-)
Mrkněte na fotky, jak si borderky-vydry užily vodu.
Všechny obrázky zvětšíte kliknutím.

9.5.2009 - Angie ze SP opět zazářila ve výstavním kruhu. Tentokrát na Krajské výstavě v Hlučíně. Získala známku výborná 1, vítěz třídy. Rozhodčím byl pan Otakar Vondrouš. Děkujeme za její prezentaci a gratulujeme!
Fotky z výstavy najdete v její fotogalerii.

8.5.2009 - Nové fotky štěňátek (ve společných i jednotlivých galeriích), doplněny váhy ze čtyř týdnů. Dnes u nás byl na návštěvě tatínek jorkšírků - Qurino, takže ve společné galerii jorků najdete i rodinné fotky ;-)
Borderky zde a jorkšírci zde.


Amirek v obležení :)

holky

Gemini :-))

jorkširská rodinka

Naše odchovankyně Angie ze Stříbrné Planety se o víkendu (3.5.) zúčastnila Národní výstavy psů v Banské Bystrici na Slovensku. Rozhodčím byl pan Milan Krinke.
Angie ze SP - výborná 4 (z 6 fen ve třídě otevřené)
Gratulujeme!
Nové fotky Angie najdete zde.

My jsme 3.5. jeli na agility závody do Zlína. Amirkovi se tamní překážky moc nezdály, v obou bězích jsme se diskvalifikovali pro počet odmítnutí. Ale i přes nevalné výsledky jsme si s Amirkem závody užili a bavili se oba dva :-)

2.5.2009 - Náš borderčí odchovanec, Belinčin syn z prvního vrhu, Argonaut ze Stříbrné Planety dnes v Brně na KK Rybníček splnil zkoušku ZZO na výborně. Zkoušku splnil na 56 bodů (z 60-ti možných), což byl nejvyšší bodový zisk ze všech zúčastněných. Gratulujeme!
Také mi jeho panička Zuzka poslala nové fotky, najdete je zde.30.4.2009 - Štěňátka mají nové fotky, jak jednotlivci tak společné.
Malé borderky zde - doporučuji rozkliknout osobní galerie borderek, kde fotek najdete více.
Malí jorkové zde.

Belinka dnes slaví páté narozeniny - všechno nejlepší Belinko, ty můj blázínku :-)

29.4.2009 - S Amirkem jsme se v neděli (26.4.) zúčastnili agility tréninku u Martiny Konečné v Hodoníně. Video z tréninku najdete zde. Přikládám ilustrační foto Amirka (z našeho domovského cvičáku) od Ivy Momirovové.25.4.2009 - Štěňátka už mají očička, taky začínají ťapkat a hrát si. Byla před třemi dny odčervena, odčervovací pasta jim docela chutnala :)
Jejich dnešní fotky najdete v osobních galeriích i ve společných. Jelikož bylo krásně, vzali jsme malé borderky na chvilku na zahradu :) Za kvalitu fotek jorků se omlouvám, snad brzy dodám lepší. Také jsem aktualizovala váhy - budu je již uvádět každý týden.
Malé borderky zde a malí jorkové zde.

Amirek se dnes také činil. Splnil si zkoušku ZOP dle KJ ČR na 93 bodů ze 100, tedy na výborně. Zkoušky se konaly na našem domovském cvičáku - Psí škole "Na Ostrově", organizace jako vždycky perfektní i počasí bylo nádherné. Amirek byl ráno velice natěšený, asi se radoval, že jdeme běhat agility, a tak byl hlavně zezačátku jako utržený z řetězu. V druhé polovině zkoušky už se ale zklidnil a cvičil lépe, budiž mu tedy odpuštěno :-)
Více fotek z téhle akce najdete zde u Peti Marečkové.

19.4.2009 - Dnes mají štěňátka dvanáctý den. Nejstaršímu ze všech, jorkšírkovi Gulliverovi, už se začínají rozlepovat očička. Má takové malinké škvírky :-) Všichni prcci už pár dnů také zkoušejí používat nožičky, i když je zatím moc neovládají. Amirek, který zezačátku nevěděl, co si o nich myslet, a raději si držel odstup, nyní zjišťuje, že to asi opravdu budou malí pejsci a chce si s nimi hrát. Slepá štěňátka na jeho výzvy k honičkám zatím neodpovídají, ale už brzy se chlapec nebude stačit divit, až ti bezmocní prcci povyrostou v malé divochy :-))
U malých borderek i u malých jorků najdete aktuální váhy. Vážit borderky je čím dál obtížnější, hlavně kluci sebou na váze vždycky mrskají jak rybičky.

16.4.2009 - Aktualizace u štěňátek - všichni mají nové fotky, jak jednotlivci v osobních galeriích, tak společné. Také jsem doplnila váhy. Prohlédněte si malé borderky i malé jorky.

Do fotogalerie Angie, naší borderčí odchovankyně, přidána její fotka s pohárem za 1.místo ze závodů (viz info níže) :-)

14.4.2009 - U štěňátek opět aktualizovány váhy. Malé borderky ke svému 7.dni již zdvojnásobily svou váhu a malí jorkové (někteří bez pár drobných) taky :-) Také se prcci snaží občas stavět na nožičky, už nám tu budou brzy běhat.

Mrkněte na fotky z procházky, kde si holky užívají krátkou pauzu od miminek :-) A Amirek se vyřádil s frisbíčkem.
Další fotky Amirka z dogfrisbee najdete v jeho fotogalerii - Amir a sport. Pár fotek Belinky z malinkého cvičení pro radost zase v její fotogalerii - Bela a sport.Naše borderčí odchovankyně, Belinčina dcera z prvního vrhu, Angie ze Stříbrné Planety byla o Velikonocích se svou paničkou Peťou na táboře poslušnosti v Ostravici. Na závěru tábora, dne 13.4., byl závod skládající se z poslušnosti (ovladatelnost bez vodítka, odložení za pochodu vsedě, vleže s přivoláním, aport skokem, sedni-lehni-vstaň 2 kroky před psovodem, odložení) a speciálních cviků (rozlišování předmětů, vyhledávání, překážky...). Angie 7 cviků z deseti splnila na plný počet, poztrácela jen pár drobných a v konkurenci i o několik let starších a déle trénujících psů získala 1.místo!
Moc gratulujeme! Zároveň jsem přidala pár nových fotek Angie - zde.12.4.2009 - Borderčata i jorkšírčata mají nové fotky a také jsem aktualizovala jejich váhové přírustky.
Borderky už mají svá jména a všechny jsou rezervované, u jorkšírků jsou ještě volní někteří pejsci.

Ani Amirek se nenudí. Včera byl s mými rodiči na výletě :-)

10.4.2009 - Aktualizace u štěňátek.
Borderky:
Každé borderčátko má nové dnešní fotky ve své fotogalerii (viz. vrh B- odkaz na "více foto" u každého z nich) a také mají nové fotky ve společných (vrh B - společné fotky).
Jorci:
Malí jorkšírci už mají také spuštěné fotogalerie a v nich má každý aktuální (dnešní) fotku a také jsem přidala dnešní společné fotky (viz. vrh G). Malí jorkšírci už mají svá jména :-)

Dále pravidelně aktualizuji váhy štěňat, tak se u obou vrhů můžete koukat, jak pěkně přibírají.

Včera jsem se s Amirkem na poslední chvíli rozhodla jít si zaběhat na agility zkoušky, které se konaly v Brně na Zetoru. Amirek se moc snažil, ale na závody ještě připraven není. Měli jsme nějaká ta odmínutí (on chlapeček tam, kde já nestihnu být, sám neběží :-) a v prvním běhu se nám navíc ještě vloudila špatná díra tunelu (jsem trochu více utekla, než jsem měla, a šup, už mi zmizel za zádama ve špatné díře :-) Ale potěšil mě svými krásnými zónečkami a taky téměř neshazoval. A především měl velkou radost a doma pak spokojeně spinkal.
Amirek - 2xDIS (rozhodčí: Lenka Pánková)

8.4.2009 - V noci ze 7. na 8.4. se Dášence narodili malí jorkšírci a přes den 8.4. se Belince narodily malé borderky!
Jorkšírků bylo, jak jsme již zjistili na RTG, pět. Čtyři kluci a jediná holčička :-) Poslední chlapeček byl trochu menší, ale tak jako všichni vypadá čile a spokojeně. Stejně tak Dášenka, která na miminka nedá dopustit.
Malé borderky se narodily čytři (páté štěně na RTG bylo nejspíš žrádlo v Belinčině žaludku :-)). Dva kluci po mamince (černobílí s pálením) a dvě holky po tatínkovi (hnědobílé, jedna je možná s pálením). Pěkně prospívají a Belinka je na ně náležitě pyšná.
První fotky a informace o prccích:
BORDERKY - vrh B - více info zde
JORCI - vrh G - více info zde

6.4.2009 - O víkendu (4.4.) nás na Národní výstavě psů v Ostravě reprezentovala naše odchovankyně Angie ze Stříbrné Planety. Pan rozhodčí ji prý velmi chválil.
(rozhodčí: p.Václavík)
Angie ze SP (tř. otevřená) - výborná 2 (/4)
Moc gratulujeme a děkujeme za její předvedení!
Jak je Angie krásná si můžete prohlédnout na nových fotkách ZDE.5.4.2009 - Nové fotky našeho borderčího odchovance Arga (Argonaut ze SP) jsou zde. Děkuji Zuzce za jejich zaslání.

Naše budoucí mamky si užívají opalování se na sluníčku (teploměr u nás ukazuje téměř 20 stupňů), Dášenka odpočívá a Belinka se neustále dožaduje házení balónku. Včera dokonce válela sud (asi v domění, že za to dostane balón), to mají chudinky malá borderčí miminka asi pěkně zamotané hlavičky :-)
Taky už je krásně cítit, jak miminka kopou. Hlavně u Dášenky, myslím, že už se tam ani nemůžou vejít.

28.3.2009 - Obě budoucí mamky se nám pěkně kulatí :-) Belinka přibrala z 18 kg na 24 kg. Dášenka z 3,5 kg na 4,9 kg.

Dnes byly holky na rentgenu. Belince jsme napočítali asi 5 štěňátek, což jsme očekávali. Zato Dášenka nás šokovala, dopočítali jsme se také pěti malých jorkšírků!!! To je na jorky opravdu nadprůměrný počet, ale Dáša má břicho fakt obrovské:-)Už se nám narození štěňátek blíží, tak doufáme, že vše proběhne v pořádku.


22.3.2009 - Amirek měl opravdu akční víkend, včera složil BH a dnes jsme jeli do Opatovic na bonitaci :-)
Amirek byl úspěšně uchovněn a je z něj chovný pes!
Bonitační kód: iimcesnsnna/R1
Byla mu naměřena výška 55 cm (tedy spadá do ideálního rozmezí), délka 62 cm. Více info o bonitačním kódu v profilu Amirka --> Výstavy + bonitace.

Bonitace se účastnila také naše odchovankyně, Amirkova ségra, Astra ze SP (Sunny) a taktéž byla úspěšně uchovněna :-)
Její výška 52 cm (taktéž spadá do ideálního rozmezí), délka 59cm.

Amirek a Sunny

Amirek při bonitování...


Sunny


21.3.2009 - Dnes jsme se s Amirkem zúčastnili zkoušky BH, která se konala na KK Pedigree VFU v Brně.
Měla jsem trochu obavy, ale ty byly, jak se později ukázalo, naprosto zbytečné.
Amirek zkoušku zvládl na 56 bodů z 60-ti možných, s hodnocením obstál :-)
Rozhodčím byl pan Alois Pouč.

12.3.2009 - Amirek dnes slaví druhé narozeniny! Už je z něho velký kluk :-)) Pěkně nám vyrostl a povahově se vybarvil, jsme moc rádi, že ho máme. Amirku, buď pořád tak veselý, milounký a akční borderáček!
Celému našemu vrhu A přejeme vše nejlepší!

Dnes jsem se dozvěděla skvělou zprávu - přišly výsledky Belinčiných genetických testů na CL a TNS z Austrálie.
DNA CL - clear, DNA TNS - not TNS
Tudíž celý náš očekávaný vrh B bude DNA CEA, CL i TNS normal po rodičích!!!
Celý vrh A (tedy i náš Amir) je DNA TNS normal po rodičích.

A nové zprávy o naší odchovankyni Sunnynce (Astra ze SP) - nedávno splnila zkoušku ZZO na 55 bodů z 60-ti možných, tedy na výborně. Dodatečně gratulujeme!
Máme tu i její nové fotky.6.3.2009 - S Amirkem jsme byli minulý týden (28.2.) na tréninku v Horce nad Moravou. Trénovala nás Iveta Matzenauerová (mimochodem majitelka Belinčiného taťky i brášky).

Trénink byl skvělý, s Amirkem jsem byla spokojená, moc se snažil a byl opravdu nadšený. Ještě sice máme dost co trénovat, ale aspoň se nenudíme. Krátký sestřih videí z tréninku najdete zde. (Běhali jsme s Amirkem jen kratší sekvence a navíc nemáme natočené vše, ale jen tak na ukázku.)

A máme tu i aktuální fotku našeho odchovance Arga (Argonaut ze SP), kterou mi poslala jeho panička, děkujeme!

27.2.2009 - Dnes jsme byli na ultrazvuku a máme potvrzeno, že Bela i Dáša čekají štěňátka!
U Dášenky byly vidět asi tři, u Belinky více (přesný počet bylo ještě obtížné zjistit). Tak se začátkem dubna můžeme těšít na dvojí nadílku :-)

Více info o očekávaných štěňatech Belinky zde.

Více info o očekávaných štěňatech Dášenky zde.

21.2.2009 - Panička naší borderčí odchovankyně Angie ze SP mi poslala nové fotky (díky!), prohlédnout si je můžete zde.

Co se týče našich holek - v pátek (27.2.) půjdeme na ultrazvuk, tak uvidíme, zda štěňátka opravdu čekají. Podle jejich změny v chování bych však řekla, že ano :-)

S Amirkem jsme byli po dlouhé době na tréninku agility (běhalo se na sněhu). Amirek byl moc šikovný a mile mne překvapil, než však vyrazíme na závody, musíme ještě potrénovat, mimo jiné hlavně zóny.


A takhle okupují borderky moji postel... 

14.2.2009 - V naší smečce se neděje nic moc nového. Jen holky jsou nějak žravější než obvykle, Amirek je žravý jako obvykle :-)) Vrátila se k nám tuhá zima, psíci jsou nadšení ze sněhu, ale já z toho mrazu už o něco méně. O nějakém agility v tomhle počasí se mně a Amirkovi může jen zdát.

Přidala jsem pár nových fotek naší borderčí odchovankyně Sunnynky (Astry ze SP). Paničce Míše děkujeme za jejich zaslání.

7.2.2009 - Tento týden pro nás byl náročný, proto aktualizuji až teď. Jak jste si asi všimli, máme nový vzhled stránek a změnila jsem osobní profily našich psů. Ale hlavní novinkou je, že máme nakryto!!!

Belinka byla nakryta 3. a 5.2. Indym. Svázání trvalo pokaždé 21 minut. Více informací o tomto spojení zde.


Dášenčiným ženichem se stal nádherný mladý pes Qurino Limelight Joreta "Qurino" (čti qyrino).
Tenhle pejsek nás hned uchvátil nejen tím, jak je krásný, ale také že je bystrý a živý, moc milý k okolí.
Ke krytí jorků došlo 4. a 6.2. Poprvé trvalo svázání 5 minut, podruhé 14 minut. Více informací o tomto spojení včetně rodokmenu s fotkami některých předků zde.30.1.2009 - Tak to vypadá, že krýt pojedeme obě holky příští týden.

27.1.2009 - Belinka hárá! Dášenka hárá! Že si ale daly holky na čas. V pátek půjdou obě na test hladiny progesteronu, Belinka už byla i dnes, ale hodnota byla zatím nízká.

Dne 24.1. jsme byli na agility závodech v Třebíči. Bohužel jsem celý týden před nimi ležela doma skolená angínou a v den závodů jsem ještě nebyla úplně zdravá. Přesto jsme se rozhodli jet, ale nestálo to za to. S Belinkou mlátily hormony, se mnou bacily... Nakonec jsme ze závodů odjeli předčasně domů, protože mi opravdu nebylo dobře.
Běhy byly většinou diskvalifikace, avšak za zmínku jistě stojí Dášenčin první běh - open agility, kdy ve velké konkurenci, nejen počtem psů (35!) ale i jejich kvalitou, skončila na 4.místě. Parkury stavěl pan rozhodčí A. Diviš.

19.1.2009 - Provedla jsem jen drobné aktualizace na stránkách: do akcí jsem přidala další plány a holkám do agility úspěchů doplnila další výsledky (viz. naši psi --> osobní profil Belinky a Dášenky --> agility: ÚSPĚCHY)

Podívejte se, jak má Amirek z vědomostí nabytých na tréninku těžkou hlavu ZDE. :-) (foto od Peti Marečkové)

14.1.2009 - Přidala jsem fotky naší smečky z naší zasněžené zahrady. Najdete je ve fotoalbu ve Společných.
Dále má Amir pár nových fotek ve své fotogalerii Doba dospívání.

A nakonec je tu poslední video ze závodů v Dubňanech (27.12.). Tentokrát Dášenka a její superkmitající nožičky:-)
Dášenka - open jumping

2.1.2009 - Další video ze závodů v Dubňanech (27.12.).
Belinka - open jumping (s malým úletem :-))

1.1.2009 - A máme tu nový rok. Novinky z minulého roku naleznete v odkazu NOVINKY 2008 viz. výše.