aktuální NOVINKY 2011
NOVINKY 2010
starší NOVINKY 2009, 2008, 2007


25.12.2010
- Dášeňka slaví 5 let. Všechno nejlepší mrňousku, ať máš stále tolik energie, odvahy i drzosti, která k Tobě prostě neodmyslitelně patří :-)


10.9.2010 - V neděli 10.9. jsme se zúčastnili agility závodů - poháru Fitmin Cup v České Třebové - Podhorce. Závody proběhly ve velmi přijemné atmosféře, pořadatelé byli milí, avšak nikam nespěchali (při stavbě parkuru nebo vyhlašování jsem se občas nemohla bránit srovnání s Patem a Matem), a možná proto si na svá bedra vzali pouze čtyři běhy: jumping a zkoušky 1, 2, 3. Každý pes tedy běžel dva běhy, pro získání hlavní ceny závodů (a vítězství ve Fitmin Cupu) bylo třeba vyhrát jumping. Rozhodčí Eva Plíštilová stavěla nelehké, avšak plynule zaběhnutelné parkury, na ktreých jsme si ve středně silné konkurenci s holkama rády zaběhaly.
Belinka potvrdila, že je letos ve výborné kondici, ačkoli se na bedně neumisťovala až tak často kvůli mému vedení či náhodně spadlé laťce apod., a v hlavním běhu zvítězila nádherným během s nejrychlejším časem. Že v agility to je "jednou nahoře, jednou dole", jsme si potvrdili hned v dalším běhu, kdy jsem příliš ošetřovala první část trati na úkor další, nestihla jsem doběhnout, kam jsem měla, a Belinka nevěda kudy jít vybrala si bližší díru tunelu, což ovšem nebyla ta správná v pořadí :-)
Dášeňka poprvé startovala v A3, ale jelikož skočila zónu na kladině a já ji pak málem diskla vedením na špatnou překážku (nakonec jsem to taktak zachránila, ale bylo z toho odmítnutí), její jediný konkurent ji předběhl. Přesto se s velmi těžkým a pro Dášenku i hodně dlouhým parkurem s náročnými překážky pro tak malého pejska jako dálka, dvojitý skok apod. vypořádala skvěle a udělala mi radost. Jen příště musíme čistě :-)
Naše výsledky:
Bela - jumping: 1.místo (z cca 30-ti psů), zkouška LA2: disk
Dáša - jumping: 7.místo (z cca 26 psů, jediná chybička - dotyk dálky, což je pro Dášu něco jako skok mohutnosti :-)),
zkouška SA3: 2.místo
Kompletní výsledky najdete zde, jen nesedí počty závodníků, protože do výsledků neuvedli diskvalifikované týmy, které však také závodily (například my s Belinkou nejsme uvedeni v LA2 atd.) - přehled o počtu startujících si můžete udělat dle startovní listiny.Bohužel mám i smutnou zprávu. Minulý měsíc jsme se museli rozloučit s naší kočičkou Sazičkou, musela být utracena kvůli rakovinotvronému bujení. Sazička byla úžasně svéhlavá kočičí osobnost a již navždy bude mít místečko v našich srdcích.

Nedlouho poté k nám však, jako vždy naprosto neplánovaně, přibyl nový člen - to nejroztomilejší a nejdrzejší kotě na světě - Oliver. Skvěle k nám zapadl, psů se vůbec nebojí (naopak, loví je) a vychází už docela slušně i s naší druhou kočkou. Pár fotek si můžete prohlédnout zde.


16.8.2010 - Přínáším opět spoustu novinek. Nejdříve ze světa odchovanců:
Babetta ze Stříbrné Planety byla stejně jako její sestra na vyšetření kyčelních i loketních kloubů. Posudek od MVDr. J. Ekra je tentýž jako u sestry: DKK 0/0 (HD A), DLK (ED) 0/0! Skvělé! Doufáme, že bráchové dopadnou podobně :-)
Babettka (Belinka) je také nadšená sportovkyně, jak jí jdou obrany, můžete zhlédnout v této fotogalerii, stačí, když pojedete šipkou doprava.
Nové fotky zaslali také majitelé borderáčka Bonneyho zde a jorkšíráčka Gullivera zde. Děkujeme!
Angie ze SP má nové stránky.

My se přes léto účastnili několika agi závodů, obě holky běhaly skvěle, neboť agility je jejich velkou radostí,  obě jsou teď velmi pozorné, rychlé, jen zónečky nás občas zlobí. Co se umístění týče, dařilo se především Dášeňce - na konci června se v Hodoníně v součtu umístila na 4.místě, v červenci v Předkláštěří ve zkoušce SA2 na 3.místě a nejvíce si vážím úspěchu z konce července v Třebíči, kde posuzoval pan rozhodčí Rybář a jeho parkury byly opravdu nad běžné poměry obtížné, na každé doběhnutí, jak s Dášou tak s Belou, jsem byla pyšná. Dášeňka tam získala 3.místo ve zkoušce, díky níž si Dášeňka splnila všechny podmínky pro přestup do elitní kategorie A3!!!, do níž plánujeme začátkem září přestoupit. Mám z té naší malinké statečné bojovnice opravdu radost :-)

Dne 7.8. jsme byli s Amirkem na Klubové výstavě v Brně, kde posuzoval anglický rozhodčí Robert Tunnicliff.
Amirek dostal známku VD, což je u anglických rozhodčích krásné ohodnocení, výborné padaly opravdu sporadicky a nešetřilo se ani dobrými.
Posudek:
Tříletý pes, lila pes, plné velikosti, hlava by mohla být větší, dobrý skus, oči dobré, pokud stojí dobře, je vyrovnaný, z profilu dobré přední i zadní úhlení. V pohybu ocas nahoře, nevyrovnaný zadní pohyb. V dobré výstavní kondici.


23.6.2010 - Kvůli mému studijnímu vytížení přicházím s novinkami až nyní a doufám, že přes prázdniny se mi povede aktualizovat častěji :-)
Jsme pyšní na naše odchovance.
Co se zdraví týče byla Bella ze Stříbrné Planety na vyšetření kyčelních i loketních kloubů u MVDr. Jaromíra Ekra a výsledek je nejlepší možný. Bella má DKK i DLK 0/0 (čili HD A a ED 0/0)! Máme velkou radost, obzvláště proto, že Bella je neuvěřitelně živé psisko a hlídat ji, aby moc neskákala a nenamáhala si kyčle, bylo téměř nemožné. Bellinka nás odmala pokaždé vítala výskoky do výše našich hlav :-))
Bella má také nové stránky, prohlédněte si je zde.

Na výstavách nás zase reprezentovala Angie ze Stříbrné Planety. Účastnila se 15.5. krajské výstavy ve Zlíně, kde získala známku výborná 1, vítěz třídy.


Štěňátka po Astře ze Stříbrné Planety se pomalu rozbíhají do světa. Že jsou to kuličky opravdu krásné, můžete posoudit na jejich webovkách. Stále je volný jeden modrobílý chlapeček, nádherný, huňatý medvídek s výbornými výstavními a sportovními předpoklady po rodičích. Jeho foto najdete také na webových stránkách viz výše.

A co je nového u nás?
Naše Bela oslavila 30.4. již své šesté narozeniny a že je to stále fenka plná elánu a chuti do života ukázala hned pár dní poté na agility závodech v Třebíči (8.5.), kde zvítězila ve zkoušce LA2 s ohodnocením výborně a bez trestných bodů. Stejně tak dopadla i Dáša ve zkoušce SA2 s jediným rozdílem - umístila se totiž na druhém místě, hned po velice rychlém a dlouhonohém parsonovi Verči Krčmářové. Měla jsem z holek opravdu radost.

A nakonec bych vás ráda seznámila s našimi chovatelskými plány na podzim 2010 - jaro 2011. Plánujeme totiž štěňátka. Původně to měla být štěňata pouze po Dášeňce, ale vzhledem k tomu, že jsme znovu zvážili možnosti své i možnosti naší zahrady, rozhodli jsme se i pro štěňata po Belince. Samozřejmě tyto plány jsou zatím předběžné a mohou se měnit. Co se ženichů týče, stále pečlivě vybíráme a zavčas je zveřejníme.

22.4.2010 - Hlasíme se po delší době se spoustou novinek, především naši odchovanci toho mají spoustu za sebou. Všem moc děkujeme za poslání informací i fotek a gratulujeme k úspěchům!
 Začněme tedy chronologicky.
20.3. se Argonaut ze Stříbrné Planety (Argo) zúčastnil Krajské výstavy ve Vyškově, kde si ve třídě otevřené vybojoval 1.místo mezi pěti psy. Odcházel tedy jako výborný 1, vítěz třídy.


4.4. se Astře ze Stříbrné Planety (Sunny) narodila štěňátka!  Narodilo se jich 6, čtyři kluci v barvách hnědobílá, hnědobílá s pálením a dvakrát modrobílá, dvě holky - hnědobílá s pálením a modrobílá s pálením. Jeden modrý chlapeček bohužel zemřel. Ostatní se však mají čile k světu a jsou to děti opravdu nádherné. Více informací i fotek najdete na Sunnynčiných stránkách www.bocollie.euTéhož dne se Angie ze Stříbrné Planety zúčastnila bonitace a byla úspěšně uchovněna s kódem iimcapnnna/A1H2
O Velikonočních svátcích pak Angie také nezahálela a zúčastnila se soustředění poslušnosti, kde vyhrála závěrečný závod.

Spoustu nových fotek Angie najdete v její fotogalerii.

7.4. oslavili své první narozeniny jorkšírci z našeho vrhu G. A 8.4. oslavili první narozky borderky z vrhu B. Přejeme jim všem vše nej nej nej! Hodně zdraví, radosti a pohody :-)

10.4. se Angie ze SP zúčastnila Národní výstavy v Ostravě. Získala známku výborná 3 z 6-ti fen ve třídě otevřené.Nové fotky nám zaslala panička Babetty ze SP (Belinky), najdete je zde.

Za jorkširské odchovance tu máme nové zprávy o Godricovi Nebelvírovi ze Stříbrné Planety (Toby). Pilně cvičí agility a začal navštěvovat také kurzy poslušnosti v klubu Policejní sportovní kynologie :-) J to šikulka.
Jeho nové fotky najdete zde.

17.-18.4. No a nakonec nejnovější zprávou je naše účast na agility závodech ve Šlapanicích. Přihlásila jsem jen Belinku a Dášeňku, abych je trochu protáhla po zimní pauze, která byla docela dlouhá, tudíž jsem žádné oslnivé výkony neočekávala. Belinka v sobotu běhala nad mé očekávání, její výkony sice na umístění v první trojici nestačily, přesto mi však dělala radost především tím, že se krásně soustředila a nepotkala nás ani jedna diskvalifikace, brzy dodám videa.
Dášeňka běhala v neděli, která byla určena pouze kategoriím small a medium. Prní běh zaběhla čistě, získala jen asi 3,5 trestného bodu za čas, což je vzhledem k tomu, jak nám přibrala, hezký výkon :-)) Další běh se však na parkuru z bláta vyrojila spousta mušek, která tu byla i v sobotu a nemálo psů se kvůli nim zastavovalo, okusovalo a následně diskvalifikovalo. Pro malou Dášeňku bylo nadmíru obtížné razit si jimi cestu a když jsem hned v dalším běhu viděla, že to nepůjde, odhlásila jsem ji ze zbytku závodů. Čeká nás jich ještě spousta, tak nač si kazit radost neošetřovaným povrchem a nedostatečnou organizací. Chtěla bych však pochválit paní rozhodčí Slávku Podmolovou, která se svými výbornými parkury dodávala závodům lepší světlo a jejíž běhavé tratě s pastičkami jsme si opravdu užily, děkujeme!
Naše výsledky:
Bela - jumping 1: 9.místo, 1.zkouška LA2: 9.místo, 2.zkouška LA2: 9.místo, jumping 2: nestartovala
Dáša - jumping 1: 7.místo, 1.zkouška SA2: dis, po zbytek závodů nestartovala

Nyní se s vámi zase načas loučím a hned jak vyšetřím trochu času, napíšu, co je nového.

12.3.2010 - PŘEJEME VŠEM NAŠIM ODCHOVANCŮM Z VRHU A VŠE NEJLEPŠÍ K JIŽ 3. NAROZENINÁM!
Týká se to i našeho Amirka, ze kterého už je opravdový chlap :-) Amirku, všechno nejlepší. Ať jsi stále tak okouzlující a milý společník jako jsi nám byl doteď a ať prožiješ ještě spoustu a spoustu radostných let s balónkem v tlamičce nebo při honičce s Belou. Jsi prostě miláček.
Amirek své narozky oslavil agility tréninkem, na kterém byl kvůli mým školním povinostem zase po dlouhé době, takže si myslím, že si jej opravdu užil.
Nové fotky Amirka najdete zde nebo po kliknutí na obrázek.


Hodně zdravíčka a radosti přejeme také sourozencům Angie, Argovi a Astře, které navíc držíme palečky, protože čeká svá první štěňátka. Tak ať vám a vašim páníčkům vyjdou všechny plány!

Opět tu máme nové fotky odchovanců, tentokrát Brillianta a Argonauta.

05.3.2010 - Naše stránky teď byly, jak jste si určitě všimli, jistou dobu nefunkční kvůli změně webhostingu. Nyní již bude vše v pořádku. Přináším tedy pár novinek za minulý měsíc.

Ve dnech 6. a 7.2. se konala mezinárodní výstava psů DUOCACIB v Brně.
Účastnila se jí naše odchovankyně Bella ze SP. Pro Bellinku to byla první výstava a jelikož je to děvče z divokých vajec, byla v kruhu při předvedení poněkud šílená, nejradši by tam přivítala všechny páníčky a pohrála si se všemi pejsky :-) Ke konci se pak již uklidnila a předvedla, že výstavní drezuru v hlavičce má, ale to už se na ni pan rozhodčí bohužel nepodíval. Přejeme jí, ať je to na příštích výstavách jen lepší, protože Bellča je holka krásná a jistě má šanci na lepší známky. Rozhodčí R. Blessing a M. Redlicki ji ohodnotili známkou velmi dobrou.


KLIKNĚTE NA FOTKY PRO ZVĚTŠENÍ

Další příbuzní, kteří se této výstavy účastnili byly naší Bely mamka Rose a ségra Airin, maminka získala známku výborná 1., nejlepší veterán a sestra známku výborná 1, CAC.
Všem gratulujeme.

Bellinka s babičkou Rose (vlevo) a tetou (vpravo)

Další novinkou je, že naše Bela bude babičkou. Její dcerka Astra ze SP (Sunny) byla ve dnech 1. a 2.2. v Belgii nakryta psem Extasy from Imkes Friends. Extasy je krásný, veselý hnědobílý medvídek. Budoucí štěňátka mají předpoklady pro pěkný exteriér a přátelskou, temperamentní povahu. Budou DNA CEA i TNS normal po rodičích a barvičky se mohou objevit opravdu pestré: černobílá, modrobílá, hnědobílá, lila-bílá, vše možno s pálením i bez.
Dne 2.3. byla Sunny u veterináře a ten potvrdil její březost.

Budoucí rodiče: Extasy a Astra

Více informací o totmo spojení i kontakt na chovatelku najdete na Sunnynčiných stránkách.

Pánečci našich odchovanců opět poslali info o dětičkách a někteří i nové fotky, ty najdete u Bellinky, Bonneyho a Astry.


24.1.2010 - Máme tu první novoroční aktualizaci. A co se za poslední dobu stalo?
Na začátek nesmím zapomenout oznámit, že Dášeňka oslavila dne 27.12. minulého roku již své čtvrté narozeniny. Dášeňko, přejeme ti stále spoustu elánu, jsi náš úžasný skřítek.
A teď už novinky pěkně popořadě (od posledních).
Dne 22.1. jsme se zúčastnili Kynologického plesu v brněnském hotelu Avanti. Ples byl nádherný, v bezvadném programu nechybělo ani vystoupení tance se psem, který nám předvedla Martina Klimešová se svou mudi Kiki. Už se moc těšíme na příští ročník.

Zúčastnili jsme se i agility závodů Zimní robinsonáda (9.1.) pořádaných naší Psí školou "Na Ostrově" v jezdecké hale na Panské Líše v Brně. Závodů se účastnila nakonec jen Dáša, která běhala jako vždy velmi statečně a výsledky byly obstojné.
Agility open: dis (spletla jsem trasu...ups), SA2: 7.místo (dobře), jumping: 6.místo z 15 startujících

Někteří z našich odchovanců mají nové fotky: Bonney, Bella, Astra.

Astra byla v září na klubové výstavě KCHMPP, kde získala známku výborná 4.
Dále byla vyšetřena na dědičné oční vady včetně glaukomu - vše negativní. Můžete se také podívat na její nový web - zde.
Panička Astry plánuje štěňátka, pokud máte zájem o více informací, sledujte její webové stránky.

I od ostatních odchovanců dostáváme zprávy, máme radost, že s páníčky dobře vycházejí a i když občas provedou nějakou lotrovinu, dělají jim radost.