NOVINKY 2011
NOVINKY2010, 2009, 2008, 200727.12.2011
Bohužel mám velmi špatnou zprávu. Včera v noci Belinka porodila tři mrtvé, nedovyvinuté plody. Poslední porodila na veterině za asistence porodního lékaře. Podle slov pana veterináře nebylo v našich silách cokoli ovlivnit. Je samozřejmě těžké určit důvod, ovšem dle veterináře došlo zřejmě v druhé polovině březosti k infekci, nejspíš jen u jednoho z plodů, od nějž se pak otrávili ostatní. Původ infekce je neznámý, je možné že se zanítil plodový obal jednoho ze štěňátek. Na vině není krycí pes ani fena.
Belinka je naštěstí v pořádku.


26.12.2011
Belinka nás napíná a štěňátka stále nejsou na světě. Belča se již na porod připravuje, v noci hodně hrabala v porodní bedně, takže jsem toho mnoho nenaspala, abych nějaké štěndo neprošvihla, ale ono nic :) Takže čekáme...


23.12.2011
Zítra má přijít Ježíšek, tak uvidíme, zda přinese i naše štěnátka :-) Z Belinky je velký sud, ovšem dle rentgenového vyšetření to vypadá na podobný počet štěňátek jako u Belinčiných předchozích dvou vrhů. Nu, aspoň nám třeba nezdemolují celý byt, jak jsme se po ultrazvukovém vyšetření, kdy pan doktor předpovídal více štěňátek, obávali :-))

Přejeme všem krásné Vánoce a šťastný nový rok!
27.11.2011
Belinka se nám pomalu kulatí :-) Už jsem vytvořila i zápisky pro očekávaná štěnátka, zatím se tam bude objevovat info o těhulce. Najdete je na stránce vrhu.
ODCHOVY--> NAŠE ODCHOVY BORDER COLLIÍ--> VRH C--> ZÁPISKY...

Odchovy
Hermiona ze SP - má nové foto ve svém albu - již se seznamuje s agility překážkami :)


19.11.2011
Včera jsme byli s Belinkou na ultrazvuku a máme to jisté! Belinka štěňátka opravdu čeká :-) A dle pana dokotra jich není úplně málo. Nu, uvidíme :)
Dle pregnancy kalendáře mají teď štěníci asi 1,7 cm a jsou to již miniaturní psíci.

ilustrační foto: channel.nationalgeographic.com

Pro rozjasnění těchto pošmourných dnů přikládám pár fotek z letních závodů Fitmin Cup. Jejich autorem je Petr Musil a další lidé z Podhorky.10.11.2011
Založila jsem Belince Pregnancy kalendář, takže se můžete podívat, jak asi probíhá Belinčino těhotenství (pokud tedy Belinka těhotná je :)
Příští pátek jdeme na ultrazvuk, tak už budeme vědět jistě.


22.10.2011
MÁME NAKRYTO!
Předposlední říjnovou sobotu jsme s Belinkou vyrazili za ženichem do Rakouska. Stal se jím Templemoyle KY Twilight, pes narozený ve Švýcarsku, zcela zdravý, aktivní agiliťák a nadšený ovečkář.
KY ("Kej") je úžasně veselý, pohodový pes, velmi nadšený a 100% ochotný pracant.
S Belinkou si padli do oka a za měsíc na ultrazvuku se dozvíme, zda z toho budou nějaká malá borderčátka :)

Autorem fotky je Claudia Vesely.
Fotky z krytí najdete zde.
Bližší info o vrhu zde.

Děkujeme paničce KYe, Claudii, za vřelé uvítání a za její schovívavost k mé němčině, kterou jsem oprášila po více než roce, kdy jsem ji neviděla jinak než v paragrafech  :-))


co je nového od sprna

zdravotní výsledky
Bela byla na pravidelném očním vyšetření, výsledek:
PRA, Kat., LL a další dědičné oční vady NEGATIVNÍ
Glaucom NEGATIVNÍ

agility závody
Fitmin Cup
, Česká Třebová 21.8.11
Po delší době jsme se opět ukázali na agility závodech. Jeli jsme do České Třebové na Fitmin Cup, kde jsme byli již minulý rok a tehdejší příjemná atmosféra a cvičák v krásném prostředí nás přiměly jet znovu i letos. Závody jsme si užili a strávili na nich pohodový den.
S holkama se mi běhalo skvěle, plně se soustředily, dávaly pozor na zóny, zároveň běžely ve skvělém tempu.
Bylo hodně vedro, což především Dášeňka při běhání hůře snáší (ne že by se to odráželo na její chuti běhat, ale rychleji se zadýchá a tak i časy nebývají nejlepší), ale překvapila mě, závody ji vyhecovaly a na svůj velikostní handicap běhala velmi rychle.
Belince jsem to poněkud pokazila, když jsem ji ve dvou bězích navedla na špatnou překážku, takže v těch discích je chudinka nevinně :-) Poslední běh jsem se na vedení pořádně soustředila a až na jeden můj kiks (kdy na mě Belča musela pár sekund čekat na zóně, než jsem k ní doběhla, protože jsem se tam nějak pomotala) jsem daly nádherný běh.
A tak jsme si z Fitmin Cupu stejně jako minulý rok odvážely nádherný pohár a 15 kilo Fitmin granulí, kterými naši psíci (jinak krmení ProPlankou) rozhodně nepohrdnou :-)

Naše výsledky:
Bela - jumping: DIS, zkouška A3: DIS, agility: 1.místo / z 16-ti psů
Dáša - jumping: 4.místo / z 20-ti psů (krásný běh), zkouška A3: 5.místo (tam se nám vloudila nějaká chybka), agility: ? (doplním)


Brit Cup, Přerov 28.8.11
Naše výsledky:
Bela - jump: 13.místo/22, agility: dis, zk.: dis
Dáša - jump: 5.místo/22, agility: 10.místo, zk.: 3.místo

Odchovy
Godric Nebelvír ze SP "Toby" a jeho agility úspěchy
Toby si ve svých dvou letech splnil podmínky pro přestup do elitní kategorie A3. A má na kontě už i "mistrovská" umístění - na Mistrovtsví Slovenska se umístil na úžasném čtvrtém místě a na Mistrovství SR teriérů zvítězil! Převelice gratulujeme a děkujeme za reprezentaci nejen naší chovatelské stanice, ale i tohoto úžasného, bohužel mnohdy podceňovaného, plemene!


Nové fotky dětí (klikněte na jméno pro zobrazení)
Babetta ze SP "Belinka" - fotoalbum z tábora sportovní kynologie
Hermiona ze SP "Mia" - doplněno nové foto
Děkujeme páníčkům za zaslání!


15.7.2011
Prázdniny jsou v plném proudu, chodíme na výlety, trénujeme a také jsme se setkali s některými odchovanečky.
Agility
Díky změně pravidel klubu agility, je Belinka opět v nejvyšší kategorii A3. Nyní jsou psíci v kat. A3 natrvalo (nerozhodne-li psovod vrátit se do A2), takže už se nám nestane, že při odchovu štěňátek spadneme o kategorii níž.

Odchovanečci
Borderky
Na návštěvu k nám přijela Babetta ze SP alias Belinka. Děkujeme jejím páníčkům, že si udělali čas a přijeli nám Belinku ukázat.

podle výrazu můžete správně usoudit, jak moc byla hnědá Belinka z focení nadšená :)
Jorkšírci
Také jsme byli na procházce s Hermionou ze SP alias Miou. Miuška je úžasně aktivní (našim borderkám byla celou dobu v patách) a přátelský tvoreček, přitom si pánečky dobře hlídá a hezky poslouchá. Jsme rádi, že jsme ji mohli vidět.Týden strávila mamka v Praze, kde hlídala psí smečku kamarádky Vlaďky, která čítá dva naše odchovance Aldianu ze SP alias Didi a Galaxii ze SP alias Galinku a syna Didinky Árnyho z Jorkiry. Didi a Árny jsou již stařečci (16 a 13 let), přesto však stále čilí. Možná k tomu pomáhá dračice Galinka, která je docela určitě borderka v jorkšířím tělíčku. Galinka chodí na agility, které jí jde opravdu skvěle a se svým mladým paníčkem Ondrou (7 let) již vyhráli neoficiální závody. Běhá jako blesk a jen málokdy ji uvidíte bez balonku v tlamičce.

Konečně jsem také doplnila fotoalba všech Háčkových jorkšírků. Spousta dosud nezveřejněných fotek je především u Hermiony a Harmonie (klikněte na jméno pro zobrazení).


9.6.2011
Od poslední aktualizace utekla spousta času, takže přicházím s várkou novinek :-)

Narozeniny
Dne 30.4. oslavila naše Belinka již sedmé narozeniny! Inu, akční a tak trochu bláznivá je pořád, stále miluje agility, balonky, frisbee, přetahovadla, lidi, hlavně děti a v podstatě jakoukoli akci. Je to úžasná kámoška do nepohody, nic ji nerozhodí a neubere na náladě ani na šíleném nadšení do čehokoli :) Tak jí jen přeji, ať jí to ještě hodně dlouho vydrží.

Závody
Opět jsme se účastnili několika agility závodů, umístění si tentorkát odnášela Dášeňka, která sice ve trojkách nestíhá časy, které jsou nastavené pro poněkud větší psy, ovšem parkury jí opravdu vyhovují. Nikdo mi nechce věřit, že má tak krátce po štěňátkách :-)

Dvojzkoušky Brno Zetor: Dáša 3.místo v SA3 (výborně)
Dvojzkoušky Prostějov: Dáša 2.místo v SA3 (velmi dobře)

Odchovanečci
Borderka Babettka alias Belinka (Babetta ze SP) splnila s paničkou zkoušku ZZO, posíláme gratulace!
Borderce Belince (Bela ze SP) se rozrostla smečka o jedno dvounohé miminko - Janičku. Přejeme Janičce do života vše nej a Belince, ať si s ní Janička až povyroste, hezky hraje :-)
Angie ze SP měla svého prvního potomka, nyní sedmiměsíčního red merle kluka jménem Aiko, a ten hledá hodné páníčky. Pejsek bude vhodný jako aktivní parťák a na sport, ne tak na výstavy ani k chovu - více informací u majitelky Peti Ševčíkové.
Také tu máme nové fotky borderáčka Arga (Argonaut ze SP).

Jorkšírek Toby (Godric Nebelvír ze SP) opět sklidil úspěchy na agility závodech - v Bratislavě na Springdanube zaběhli dvě čisté SA1 zkoušky na třetí místo a přestoupili s paničkou do kategorie SA2, kde se jim na závodech v Kameném Mlýně hned podařilo ukořistit 3. a 4. místo v této kategorii z nemalého počtu soupeřů. Jsou opravdu šikovní. Přejeme hodně radosti z dalších běhů :)

Jorkšírci z vrhu H
Do nového domova odcestovala před dvěma měsíci i Hermiona. Páníčky jsme jí nakonec našli hned v Brně. Miuška bude aktivním společníkem Míše a Honzovi na procházkách a výletech.

No a ostatní Háčkové jorkšírky jsme také navštívili. Daří se jim skvěle a my děkujeme jejich páníčkům za vřelé uvítání a umožnění setkání s drobečky. U kluků měla Dáša pocit, že je musí ještě vychovávat, a tak z toho byli chudáci trochu nesví :) Minnie se nám pak předvedla jako hotová dračice, kdy neustále běhala z místnosti do místnosti, hopsala na křeslo, dolů, na klín, dolů, na Dášu a úprkem pryč a tak stále dokola :))
Kluci Hamlet alias Ben a Hektor alias Max
Harmonie alias Minnie

Od našich Háčkových dětí mám i spoustu fotek (brzy je na stránky také doplním), které mi jejich majitelé zasílají, a tímto bych jim chtěla moc a moc poděkovat nejen za jejich zasílání a informace o dětičkách, ale i za péči s jakou se jim věnují. Jsem opravdu ráda, že se i naši nejmladší prcci dostali do tak dobrých rukou.


15.4.2011
Holčičky Mia (Hermiona ze SP) a Minnie (Harmonie ze SP) mají nové fotky: společné, Mia, Minnie.


Můžete se podívat, jak si jaro na zahrádce užívá celá naše smečka - zde.

Dnes odjela do nového domova i malá Minnie (Harmonie ze SP). Mínuško, přejeme ti hodně štěstí, jistě si s paničkou budete skvěle rozumět :-) Více v zápiscích o štěňátkách.

Proběhly další narozeniny odchovanečků, tentokrát B - borderek a G- jorkšírků. Slaví 2 roky a my jim přejeme do dalšího života jen to nej, stále plno elánu, zdravíčka a pohody! Dělejte svým pánečkům radost, děcka naše :-)

A takhle to oslavil Tobík (Godric Nebelvír ze Stříbrné Planety). Prý nevěřil, že ten dortík smí sníst :-)

Snad už jsem žádnou novinku nezapomněla... Snad jen ještě jednu: S Belinkou jsme se zúčastnily dalších agi závodů, tentokráte v Třebíči, kam jezdíme mooc rádi. Závody byly krásné, naše běhy už tolik ne. Belinka ještě potřebuje nabrat fyzičku, aby laťky nepadaly, a já potřebuji trpělivost, abych ji vracela na nepovedené zóny. Na příští závody už s námi pojede i Dášeňka, pomalinku  už zase trénujeme, tak  ať si taky protáhne nožky :-) Je vidět, že už jí to chybí a nedá doma chvilku pokoj, je to hold agilitní závisláček.

29.3.2011
V osobních fotogaleriích štěňátek na jejich stránce si můžete prohlédnout jejich fotky ve věku sedmi týdnů.

Hamlet ze Stříbrné Planety
Kluci (Hektor a Hamlet) se stali novými členy rodiny Dvořákových a podle prvních zpráv z domova tam řádí pod pseudonymy Max a Ben :-) Jelikož šli kluci spolu a neměla jsem tedy obavy, že se jim bude příliš stýskat, opustili nás hned v sedmi týdnech. Jak jim to s páníčky sluší, se můžete kouknout v zápiscích o štěňátkách.
Co se holčiček týče, měli jsme tentokrát dosti smůlu na nedůvěryhodné zájemce. Nejdříve jsme na ně měli frontu zájemců a pak se najednou ti vážní přestali ozývat, zatímco ti zbylí už mezitím přestali čekat, zda se štěně uvolní. Byli jsme nuceni i některé zájemce odmítnout, protože bohužel ne každý vidí v jorkovi aktivní psí dušičku, která má své potřeby a není jen ozdobným doplňkem či hračkou pro děti. Proto tedy raději stále čekáme na zájemce opravdu vhodné, u kterých bude našim holčičkám dobře. Ty nám doma zatím vesele řádí - co už si na nás vymyslely a jak se jim daří, najdete opět v jejich zápiscích.

Agility závody Mikulovský dvojhrb III., 26.3.2011 Mikulov
Vyrazili jsme na poslední ze třídílného seriálu závodů Mikulovský dvojhrb. Tentokrát s rozhodčím Petrem Dostálem. Parkury se mi moc líbily, běhavé, ovšem nikoli snadno zaběhnutelné. Velmi nás s Belinkou bavily, protože tu byla možnost (ba i nutnost) se naplno rozběhnout, avšak zároveň řešit technické prvky, které občas bylo nutno zvládnout na dálku, obzvláště když páníček svého psa nestíhá. S Belinkou jsme na své kondici již zapracovaly, párkrát byly na tréninku (i když zatím jen velmi málo, teprve se to rozjíždí) a s našimi výkony jsem byla vzhledem k naší spíše menší připravenosti spokojená. Především první parkur nám vyloženě sedl, kromě mé chyby na začátku, kdy jsem Bele zakryla výhled na překážku, kterou nešla z ideálního úhlu a do poslední chvíle ji tak nemohla vidět, a v důsledku toho šla dolů nejen tyčka, ale i bočnice. Zbytek parkuru jsem pak cítila opravdové souznění, kdy jsme se s Belčou hezky doplňovaly a doběhly bez další újmy na trestných bodech do cíle. Krásný pocit z běhu je to nejlepší, co si ze závodů lze odvézt. Další běh už nebyl tak přesvědčivý, došlo k nedorozumění a chybkám. A jak jsme dopadly s umístěním?

Bela - 1.zkouška LA2: 4.místo / 20, 2.zkouška LA2: 8.místo / 20, součet: 2.místo / 20

Na závodech jsme viděli i první oficiální start našeho jorkširského odchovance Godrika Nebelvíra ze Stříbrné Planety (Tobyho). Jednu zkoušku zvládl na známku výborně (4. místo) a druhou na velmi dobře (6.místo), viděli jsme jeden jeho běh a šlo mu to opravdu krásně, gratulujeme! Jen byl ještě trochu nejistý, byly to přeci jen první oficiální závody a navíc v potemělé hale, není se čemu divit. Jsme na něj moc pyšní a věříme, že bude kráčet v maminčiných šlépějích.

Dne 12.3. oslavil narozeniny nejen náš Amirek, ale i všechna borderčí Áčka ze Stříbrné Planety. Jsou jim již 4 roky, přejeme všechno nejlepší! Amirku, zůstaň stále tak skvělým vyrovnaným psem, který mi dělá každým dnem radost.


3.3.2011
Přicházím s pár novinkami ohledně štěňátek i celé naší smečky.
Všichni krásně prospívají, Dášenka už se dostává i trochu do kondice a delší procházky zvládá bez přílišného funění :-)
Včera 2.3. byla štěňátka naočkována a tetována. Všechna to statečně zvládla, ačkoli bez křiku se tetování neobešlo. Bohužel náš klub jorkšírků čipy neuznává, tudíž jsme stále nuceni tetovat, ačkoli to rádi nemáme.
Více informací ze života miminek najdete v jejich zápiscích.

Agility závody Mikulovský dvojhrb II., 26.2.2011 Mikulov
S Belinkou jsme se po dlouhé době objevily na závodech a na agility vůbec. V mém zkouškovém jsme se na trénink nedostaly a pak jsem ještě onemocněla, tudíž o naší kondici nelze vůbec mluvit. Ovšem chtěla jsem Belince udělat radost. Agility a závodění totiž k zbláznění miluje. Nakonec vše dopadlo daleko lépe než jsem předpokládala, oba parkury Tomáše Glabazni, které rozhodně nepatřily k jednoduchým, jsme díky Belinčině snažení zaběhly, ačkoli ne úplně s čistým štítem. Jelikož parkury zdaleka každý nedoběhl, výsledky byly takové:
Bela - 1.zkouška LA2: 2.místo, 2.zkouška LA2: 4. místo, součet: 1.místo

Vlna z Brna aneb natáčení v brněnské regionální televizi
Byla jsem pozvána do b-tv, abych řekla něco o svých zkušenostech s border colliemi. Samozřejmě nemohli chybět ani představitelé tohoto plemene - Belinka a Amirek. Na naše "vystoupení" se můžete podívat níže. (Začínáme na třetí minutě třicátétřetí vteřině) Prosím znalce tohoto plemene, aby mi odpustili některé nedostatky a věci, které jsem opomněla, byl to nepřipravený rozhovor a i když to nebylo naživo, natáčelo se vše jen jednou, tudíž bych po jeho shlédnutí nyní něco změnila, přidala apod. Přeci jen byl to můj první takový výstup v televizi.
Belinka a Amirek, myslím, předvedli, jak jsou borderky aktivní tvorečkové a pobavili celé studio. Pobavte se tedy nyní i vy :-))17.2.2011
Máme tu nové fotky štěňátek ve věku 25 dní. Opět jsou k nalezení v jednotlivých fotogaleriích na stránce vrhu - zde.

Už je s nimi pořádná legrace, běhají, poskakují nebo couvají rychleji než chodí popředu, přičemž jejich pohyby ještě nejsou zcela koordinované, takže tu a tam spadnou na zádíčka a chvíli trvá než se jim podaří opět se převalit na všechny čtyři :-)
Všechna hrozně ráda vyhledávají lidi, stačí najít nějakou nohu a začnou kmitat ocásky a štouchat do ní, aby se její majitel ohnul a začal se jim věnovat. Ani hračky už nezůstávají bez povšimnutí, favoritem je barevný uzlík anebo plínka na venčení, na kterou s oblibou provádějí hromadný útok.
Projevují se teď podobně - jsou hraví, důvěřiví, velmi kontaktní k lidem, ale i ostatním psům, někteří více upovídaní než jiní, všichni zatím velmi neohrožení a nebojácní, nic si nedělají z velkých borderek ani nového prostředí.
Už byli podruhé odčerveni a opět jsme jim zastřihli velmi rychle rostoucí drápky. Tentokrát se to neobešlo bez menšího odporu, kdy někteří chtěli raději běhat a skotačit místo klidného držení, ale nakonec se vše zvládlo :-)

Holčičky stále nejsou zadané závazně, vhodné páníčky stále vybíráme, zájemci nás tedy ještě mohou kontaktovat.

Od páníčků naší pro změnu borderčí odchovankyně Belly ze Stříbrné Planety přišly nové fotky, najdete je v její fotogalerii. Fenka z ní vyrostla opravdu nádherná.2.2.2011
Aktualizace u štěnátek. Všechna již vidí, včera byla poprvé odčervena a byly jim ostříhány drápky. Více novinek z jejich života najdete v zápiscích o štěňátkách.
Slíbené fotky jsou tu trochu se zpožděním, ale přece - najdete je na stránce vrhu po rozkliknutí fotogalerií jednotlivých štěňat. Malá poznámka: Nenechte se zmást Hermionou, která na fotkách vypadá jako uťáplé kuře, klame svým výrazem, protože je to největší divoška z vrhu :-)
Kluci jsou již závazně zadáni, máte-li zájem o holčičku, neváhejte mě kontaktovat.


27.1.2011
Na osobní stránce vrhu jsou zprovozněny odkazy rodokmen štěňat a zápisky o štěňátkách.
Zítra nebo nejpozději o víkendu se můžete těšit na nové fotky štěňátek.
Zatím jen pár z 8. dne života.
Malý bílý flíček na hrudi Harmonie, kterého si můžete všimnout na poslední fotografii, je u jorkširských štěnátek celkem běžná věc. Není na závadu, ve většině případů zmizí ještě před 7. týdnem života štěněte nebo nejpozději při přebarvování srsti.


20.1.2011
Přidána osobní stránka štěnátek (zde), kde najdete odkazy na jejich fotogalerie i s novými fotkami z 1.dne + společné ze 3. dne života, fotky tatínka vrhu, a můžete se tam také podívat, jak nám štěňátka hezky přibírají.


18.1.2011
Včera večer se nám narodila štěňátka :-)
První se na svět probojoval v 18:55 statečný Hektor o váze 110 gramů. Za ním se s řevem v 19:15 vyřítila Hermiona vážící 128 gramů. Jako třetí se v 20:28 ladně vykutálela Harmonie s pěknými 152 gramy. A nakonec, po dlouhých třech a půl hodinách, se rozhoupal a rozhodl vyjít na svět i Hamlet, že mu to ale, nejmenšímu (80g), trvalo :-)
Tak to máme krásně vyrovnané, dva kluci, dvě holky. Všichni zdraví, bez vad, průbojní, žraví. Teď jen popřát štěňátkům hodně štěstí, nejen do prvních dnů, ať nám rostou a sílí.
První fotky štěňátek si můžete prohlédnout zde. V průběhu dneška nebo zítřka přidám jejich osobní stránku a dnešní fotky.

Nesmíme však zasklít ani ostatní naše odchovance. Jorkšírek z minulého vrhu Godric Nebelvír již reprezentuje naši chovatelskou stanici na agility závodech. Také si splnil zkoušku z poslušnosti ZOP. No není to úžasný všestranný jork? Jsme na něj  moc pyšní.

Naší borderčí odchovankyni Angie se také narodila štěňátka, tedy jedno, zato pěkný macík. No není ten medvídek rozkošný?

více na jejich stránkách


1.1.2011 - Od poslední aktualizace se nahromadilo mnoho novinek, ale kvůli mému časovému presu souvisejícímu se zkouškovým obdobím přicházím zatím jen s tou nejdůležitější.
Naše Dášeňka čeká štěňátka! Krytí proběhlo 18.11.2010, vydali jsme se do Prahy za krycím psem Ziggi Rio Modrý Joker. Ziggi je pes z výborné linie, mladý, zatím nemá mnoho potomků (v době krytí neměl žádné), a majitelka pečlivě vybírá fenky, které nakryje, proto jsme opravdu rádi, že nám bylo umožněno tohoto pejska v našem chovu využít. Jeho rodokmen na našich stránkách brzy zveřejním kompletně, prozatím jen malá poznámka: Pradědeček z matčiné strany je vynikající Karo Melisana, který byl v našem chovu několikrát ozkoušen. Z obou vrhů po něm jsme měli možnost vídat potomky, kteří vynikali především svou pravu jorkšíří teriéří povahou. Stejně tak potomci z Dášina prvního vrhu mají povahy přesně dle našich představ. Hledáte-li roztřesený uzlíček nervů nebo módní doplněk, u nás nepořídíte. Kdo však hledá jorka s odvážnou dušičkou, aktivního a učenlivého malého teriéra, kdo chce čilého společníka (s jistou neopomenutelnou potřebou pohybu a zaměstnání), běhat agility či pokračovat v chovu "sportovních" jorků, bude u nás velmi vítán.
Co se týče exteriéru, předpokládáme, že nebude za povahou zaostávat, avšak naším prvotním cílem nejsou budoucí multichampioni (ačkoliv nějaké možné výstavní úspěchy nevylučujeme), nýbrž jorci pro aktivní život, sport, hraví a přátelští.
Předpokládané narození štěňat je v druhé půli, spíše ke konci, ledna. Dle ultrazvuku a objemu Dášenčina bříška, očekáváme opět nemalou nadílku. Tak teď už jen, prosím, držte Dášeňce palce, ať vše dobře dopadne a budeme se moci těšit ze zdravých štěňátek. Nezávazné návštěvy jsou vítány, jakékoli další socializační návštěvy taktéž :-)
Během ledna doplním i fotky budoucího otce a přidám více informací, dopíšu ostatní novinky.
Prozatím se loučím a jdu se opět ponořit do učebnic.